Один з найкращих серед знайдених: на заході Туреччини розкопали стародавній артефакт
Археологи, які працюють у стародавньому місті Стратонікея на південному заході Туреччини, розкопали 2000-річний саркофаг. Це поховання римської епохи розкриває нові подробиці культурного та історичного значення регіону за часів Римської імперії.
Про це пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Розкопки під керівництвом професора Білала Согута з Університету Памуккале виявили багато прикрашений саркофаг в районі агори, що колись була соціальним і політичним центром Стратонікеї. Засноване селевкідським царем Антіохом I Сотером у III столітті до н. е. і назване на честь його дружини цариці Стратоніки, місто процвітало за часів римського панування.
Воно стало відомим завдяки своїй монументальній архітектурі та асоціації з гладіаторами, завдяки чому отримало прізвисько «Місто гладіаторів». Професор Согут зазначив: «Цей саркофаг є одним з найкращих прикладів прикрашених саркофагів, як зі сторони різноманітності фігур, так і зі сторони чіткості, з якою ми можемо визначити його вік».
Саркофаг прикрашений детальним різьбленням, включаючи гірлянди, голови баранів на кожному куті, голови биків уздовж вузьких сторін та зображення Ероса — римського бога, що асоціювався з любов'ю та бажанням. Ці особливості свідчать про високу якість місцевої майстерності та відображають мистецькі стилі римської імператорської епохи.
Важливо Надзвичайно рідкісна знахідка: у Чехії виявили золотий скарб початку XX століття (фото)Стратонікеї наразі внесений до попереднього списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Туреччині, а ця остання знахідка є частиною поточного проєкту «Спадщина для майбутнього», спрямованого на збереження ключових археологічних об'єктів по всій країні. Відкриття не лише додає історичного багатства Стратонікеї, але й демонструє тривалу спадщину римського впливу в регіоні.
Раніше Фокус писав про відкриття в Інвернессі, Шотландія. Під час розкопок вчені виявили стародавні споруди та артефакти, яким тисячі років.
Також ми розповідали про те, як маскувалися ніндзя. Всупереч поширеній думці, вони не вдягли чорний одяг та маски.

