/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F4e85222730b8bd1b13683d166363b69b.jpg)
На Одещині знешкодили авіабомбу, яка пролежала в морі два роки
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F63e38ab008360f9597a41d907260fb28.jpg)
Вибухонебезпечний предмет виявили на глибині 21 метр. Його знищення проходило у три етапи. По-перше, військові від’єднали хвостову частину бомби з вибуховою речовиною масою понад 200 кг. По-друге, було проведене випалення більшої частини вибухівки в носовій частині снаряда. Третій етап - знищення носової частини з останніми 50 кг вибухівки на берегу.
Зазвичай військові знищують подібні авіабомби на місці виявлення, проте цей снаряд вирішили детальніше дослідити перед вибухом.
«Це нестандартний боєприпас - фугасна авіабомба, на якій, ймовірно, встановлені спеціалізовані сенсори. Такі міни мають вагу вибухової речовини до 300 кг і загрожують великим суднам. Цю міну ми виявили в морському коридорі, яким проходять судна. Багато таких мін ми вже знищили, але цю ми змогли знешкодити та витягнути з води для дослідження сенсорів. Цей зразок добре зберігся. Радіус ураження у випадку вибуху - до 300 метрів по воді», - пояснив військовослужбовець ВМС ЗСУ «Джон».
Виявили міну за допомогою гідролокатора.
«Потрібно було повільно та обережно підходити до цієї міни. Водолази працюють парою. Її потужності достатньо, щоб завдати судну масштабних пошкоджень. На моєму рахунку вже десятки знешкоджених вибухонебезпечних предметів. Зараз знешкодження мін стало просто роботою, як прийти в офіс і випити кави», - розповідає бойовий водолаз Валерій.
За словами речника ВМС ЗСУ Дмитра Плетенчука, цей снаряд росіяни скинули в море з літака щонайменше два роки тому.
«Останній літак СУ-24, який скидав ФАБи з боєкомплектом, робив це у 2023 році. Зараз вони не можуть здійснювати подібне мінування, але вони скинули в такій кількості цих боєприпасів, що у нас роботи вистачає», - розказав Плетенчук.
За його словами, наразі в акваторії Чорного моря налічується близько 400 вибухонебезпечних снарядів.
«ВМС фіксували всі скиди щоб убезпечити цивільні судна. Ми плануємо повноцінну операцію з розмінування акваторії Чорного моря, саме тому наші екіпажі проходять відповідні навчання за кордоном, тому створено протимінний девізіон у складі ВМС. Вся ця робота триває постійно», - додав Плетенчук.
Як повідомляв Укрінформ, військовослужбовці Одеського загону Державної прикордонної служби України виявили та знищили дві морські міни.

