Коли треба писати «День народження» з великої? Мовознавиця пояснила правило
Коли треба писати «День народження» з великої? Мовознавиця пояснила правило

Коли треба писати «День народження» з великої? Мовознавиця пояснила правило

Філологиня Ольга Васильєва у рубриці «Главкома» «Мовне питання» пояснила, коли варто писати «день народження» з великої літери, а коли можна обійтися і маленькими.

Люди плутаються, чи треба писати у привітання «День народження» чи «день народження», бо хочеться виразити повагу до іменинника чи іменинниці.

«У листівці або привітанні в соцмережі чи месенджері ви маєте цілковите право написати з великої й «Днем», і «Ви» на знак особливої пошани до людини», – зазначає мовознавиця.

Вона відмічає, що 52 параграф нового правопису чітко вказує, що: «У назвах історичних подій, епох, календарних періодів і свят з великої букви пишемо перше (або єдине) слово і власні назви». У приклад вона приводить День учителя, День памʼяті та примирення, Всесвітній день охорони довкілля тощо: «День народження вашої рідної або близької людини – це не історичне свято».

Також вона додає, що з великої можуть писатися дні народження видатних людей, як-от: День народження Симони де Бовуар, який можуть відзначати феміністки, або ж День народження Луї Брайля, який є важливим для незрячих людей, і подібні.

Раніше філологиня Ольга Васильєва пояснила, чому корейську марку автомобіля Hyundai, яка в оригіналі звучить як Хьондé, в Україні помилково називають «Хюндай». «Спрощення та помилки прочитання просочуються в мову і залишаються в народі», – зауважила Ольга Васильєва.

До слова мовознавиця Ольга Васильєва нещодавно висловила жорстку критику щодо сюжету телеканалу «1+1», у якому висвітлювалася тема фемінітивів. На думку мовознавиці, експертна оцінка її колеги Олександра Авраменка продемонструвала непрофесійний підхід до цієї тематики. 

Джерело матеріала
loader
loader