Кабмін отримав кандидатури міжнародних експертів для відбору членів Рахункової палати
Кабмін отримав кандидатури міжнародних експертів для відбору членів Рахункової палати

Кабмін отримав кандидатури міжнародних експертів для відбору членів Рахункової палати

Кабмін отримав кандидатури міжнародних експертів для відбору членів Рахункової палати

Очікується, що українських експертів парламент обере наступного тижня.

Кабінет міністрів України отримав пропозиції міжнародних організацій щодо трьох експертів на членство в Дорадчій групі експертів, яка обиратиме кандидатів на посади нових членів Рахункової палати, повідомила 29 квітня голова Бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа

За словами депутатки, кандидатури надійшли ще кілька днів тому. Мова йде про трьох кандидатів:

  • Ігорс Лудборжс, Латвія, член Європейського суду аудиторів, з 1994 року – сертифікований аудитор;
  • Паскаль Муньє, Франція, старший аудитор Рахункової палати Франції, має 24 роки аудиторського досвіду;
  • Лі Самерфілд, Велика Британія, директор в Національному офісі аудиту Великої Британії, має 25 років досвіду в аудиті державних програм, зокрема в оборонній сфері.

Підласа нагадала, що Дорадча група експертів складатиметься із шести осіб – три міжнародники і три обрані від Верховної Ради з переважним правом голосу міжнародних експертів.

«Очікується що сьогодні або цього тижня Уряд офіційно передасть до ВРУ пропозиції міжнародних експертів», - додала вона.  

Після цього бюджетний комітет впродовж тижня має підготувати постанову про склад ДГЕ, а парламент рейтинговим голосуванням обиратиме українських експертів та затвердить постанову про склад ДГЕ.

«Сподіваємось, що другий і третій  етап відбудуться вже наступного пленарного тижня, цього не встигнемо», - зазначила Підласа.

Після формування ДГЕ почнеться прийом документів від кандидатів у члени Рахункової палати, який стартує через тиждень з моменту голосування в Раді і триватиме 30 днів.

Членом Рахункової палати може стати громадянин України, не молодший 30 років, який володіє українською та англійською/французькою мовами, має щонайменше ступінь магістра, загальний стаж роботи понад сім років, стаж роботи у сфері державного контролю (аудиту), економіки, фінансів або права більше п’яти  років та бездоганну ділову репутацію.

Як писав  партнер ЮК MORIS Василь Андрусяк, перша спроба реформувати Рахункову палату зазнала драматичної невдачі, і замість впливового контролера державних фінансів ми маємо глибоко неефективне відомство, що наліво і направо «приторговує» як самими перевірками, так і їхніми результатами. Чи буде більш вдалою нова спроба відродити Рахункову палату читайте в матеріалі експерта тексті «Реформування Рахункової палати. Нарешті знов».  

Джерело матеріала
loader
loader