Японці пропонують крутий метод подолання цифрової тривожності – Шінрін Йоку
Японці пропонують крутий метод подолання цифрової тривожності – Шінрін Йоку

Японці пропонують крутий метод подолання цифрової тривожності – Шінрін Йоку

Яка, на жаль, стає все більш поширеною. Цей метод називається Shinrin Yoku (Шінрін Йоку), і він обіцяє спокій та умиротворення, пише 24 Канал із посиланням на GQ.

Що таке цифрова тривожність

Докторка філософії Паула Дурлофскі пише, що цифрова тривожність дещо відрізняється від інших форм, які часто пов'язані з труднощами через острах невизначеності. Вона пов'язана з нашим використанням технологій і звичками в соціальних мережах.

  • Прикладом цифрової тривожності є стрес, спричинений негативною взаємодією через текстове повідомлення чи пост у соцмережах.
  • Також це почуття неадекватності, безнадійності, страх втратити щось важливе і заздрість, що виникають через споживання контенту соцмереж.
  • А ще це почуття самотності та соціальної ізоляції через проведення занадто тривалого часу перед екранами.

Коротко кажучи, це те, що відбувається, коли соціальні мережі починають негативно впливати на наше життя, посилюючи тривогу. І це форма тривоги, яка може посилюватися, коли нас розлучають з нашими телефонами.

Японський метод Shinrin Yoku (Шінрін Йоку) обіцяє спокій та умиротворення / Фото pvproductions@freepik

Shinrin Yoku допомагає боротися з цифровою тривожністю

Тривожність – поширене явище, але нема потреби змиритися з нею, тим більше дозволити їй з'являтися в нових формах. Так от, Шінрін Йоку – це спосіб боротися з цифровою тривожністю, а також із загальною тривогою, стресом, вигоранням тощо.

  • Shinrin Yoku перекладається як "лісове купання", і суть його – у контакті з природою, проведенні часу в лісі, горах, парку або саду. Безперечно, при цьому відключившись від телефонів і технологій, щоб відновити зв'язок з собою і навчитися бути спокійним.
  • Метод полягає у використанні будь-якого вільного часу, щоб відключитися від екранів, сповіщень, новин, повідомлень, думскролінгу і технологій загалом. На цей вільний час слід шукати природні місця, де можна розслабитися, трохи заземлитися і мати моменти спокою – щоб побути осторонь від інформаційного бомбардування.
  • Найкращим варіантом є похід до лісу, але Шінрін Йоку можна практикувати й у садах, в інших місцях з рослинами, шукаючи прямого контакту тіла з землею (роззутися і походити по траві кілька хвилин або прилягти позасмагати в саду).

Та навіть якщо відвідувати природні місця проблематично, позитивний вплив через Шінрін Йоку все ж можна відчути – якщо озеленювати дім та робочий простір. Тут головне – бажання.

Джерело матеріала
loader
loader