День прикордонника України: історія
День прикордонника України: історія

День прикордонника України: історія

День прикордонника України: історія

Це свято відзначають кожного року.

30 квітня українці відзначають День прикордонника. Це професійне свято працівників Державної прикордонної служби. Воно набуло особливого значення під час повномасштабної агресії РФ.

Історія Дня прикордонника

Раніше День прикордонника відзначали 4 листопада – в день ухвалення Верховною Радою у 1991 році закону про прикордонні війська України. У 2003 році цей закон втратив чинність у зв'язку з прийняттям нового документа – закону про Державну прикордонну службу України.

Так, починаючи з 2018 року, День прикордонника в Україні святкується щороку 30 квітня. Це свято було встановлене указом президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України».

У 2014 році, від початку вторгнення РФ у Донецьку та Луганську області, професійна підготовка українських прикордонників та їхня вірність Батьківщині стали важливими в охороні та забезпеченні територіальної цілісності нашої країни. Прикордонники часто ризикують життям, виконуючи свої професійні обов'язки.

Пілоти-прикордонники забезпечують моніторинг державного кордону з повітря, а морські кордони України боронять кораблі і катери Держприкордонслужби.

Відколи Росія розпочала повномасштабну війну, прикордонники сміливо боронять Україну від окупантів. Вони дають відсіч агресору, захищаючи наше право на життя у незалежній країні.

Зокрема, нещодавно українські прикордонники успішно відбили спробу прориву російської диверсійно-розвідувальної групи (ДРГ) у Сумській області.

Також на одній із ділянок на сумському напрямку завдяки успішним ударам українських прикордонників було знищено засоби зв’язку, квадроцикли, на яких окупанти намагалися пересуватися під час спроб прориву кордону, та особовий склад армії РФ.

Джерело матеріала
loader
loader