/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fa9fba692a2b53e47f9b9c4ae2dbe2e1e.jpg)
ЗМІ: у Європі зростає занепокоєння військовою активністю РФ біля кордону з Фінляндією
Частина європейців на тлі зусиль з припинення війни РФ в Україні все більше стурбовані тим, що російська армія непомітно збільшує активність вздовж інших ділянок кордону з Європою.
Про це йдеться у матеріалі The Wall Street Journal, передає "Європейська правда".
Видання звертає увагу на активність довкола міста Петрозаводськ приблизно за 150 км на схід від кордону з Фінляндією, де військові інженери розширюють армійські бази, де Кремль планує створити новий штаб армії для управління десятками тисяч військовослужбовців протягом найближчих кількох років.
За даними західних військових і розвідувальних джерел, ці солдати, багато з яких зараз служать на передовій в Україні, мають стати основою російських збройних сил, що готуються до протистояння з Організацією Північноатлантичного договору.
Кремль розширює набір до армії, збільшує виробництво озброєння та модернізує залізничні колії в прикордонних районах.
Згідно з даними європейських військових посадовців, збільшення витрат Росії змусило збройові заводи працювати на повну потужність, що спонукало військово-промислові підприємства розширити виробничі лінії та відкрити нові підприємства.
За оцінками західних розвідок, у 2021 році, до вторгнення, Росія випустила близько 40 своїх основних бойових танків Т-90М.
Зараз вона виробляє майже 300 танків на рік.
Фінський високопосадовець у сфері оборони заявив, що майже жоден з них не відправляється на фронт в Україні, а залишається на території Росії для подальшого використання.
Один європейський розвідник заявив, що Росія може спробувати перевірити згуртованість альянсу, вторгнувшись у невелику країну НАТО, наприклад Естонію, де проживає значна кількість росіян.
Здатність Росії протистояти НАТО частково залежатиме від її здатності відновити свої сили після війни в Україні, яка виснажила її офіцерський корпус, але дала досвід ведення точного вогню.
Більша частина розширення особового складу відбудеться в Ленінградському окрузі, який межує з Естонією, Латвією та Фінляндією.
За даними західних військових і розвідувальних джерел, менші бригади майже потрояться і стануть дивізіями чисельністю близько 10 000 осіб.
"Незалежно від того, як вони намагаються впроваджувати інновації на тактичному чи оперативному рівні, для росіян важливий розмір", – сказав генерал-майор Самі Нурмі, заступник начальника штабу Фінляндії, відповідальний за стратегію.
Росія планує побудувати нові казарми та полігони, а також модернізувати арсенали та залізничні колії, щоб розмістити зростаючу кількість військ у Петрозаводську та його.
Нова інфраструктура, що будується, включає склади та житлові приміщення для військ, повідомив Еміль Кастехелмі з фінської компанії Black Bird Group, яка аналізує супутникові знімки російських військових об'єктів.
Нові залізничні колії прокладаються вздовж кордонів з Фінляндією та Норвегією, а також на південь від Санкт-Петербурга до кордону з Естонією.
Існуючі лінії, що перетинають регіон, розширюються.
Фінляндія стежить за тим, куди можуть пролягати ці нові лінії.
"Уздовж російсько-фінляндського кордону є близько десятка пунктів, де можна перетнути кордон з механізованими силами", – сказав майор Юха Куккола, професор Національного університету оборони в Гельсінкі та експерт з російських збройних сил.
"Якщо ви побачите, що вони будують нові залізничні колії або ремонтують старі, варто почати звертати на це увагу", – додав він.
Як повідомлялося, абсолютна більшість німців побоюються, що Росія може напасти на інші європейські країни.
Раніше ЗМІ повідомляли, що країни Балтії тривожаться через можливе припинення вогню в Україні.
Зазначимо, нова оцінка Федеральної розвідувальної служби (BND) та Збройних сил Німеччини свідчить про те, що Росія бачить себе в системному конфлікті із Заходом та готується до великої війни з НАТО.

