/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Ffe967142a41b9f653e8bbb0ff117c76e.jpg)
ЗМІ: Британія та ЄС готують "нове стратегічне партнерство" з підтримкою України та вільної торгівлі
Велика Британія запропонувала Європейському Союзу широке тло спільних цінностей, яке підкреслює підтримку територіальної цілісності України, Паризької кліматичної угоди та принципів вільної і відкритої торгівлі.
Як свідчать витоки проєкта документа, сторони обіцяють створити "нове стратегічне партнерство" між Лондоном і Брюсселем, засноване на "підтримці глобальної економічної стабільності та нашій взаємній прихильності до вільної та відкритої торгівлі".
Проєкт угоди між Великою Британією та ЄС, датований 25 квітня, є одним із кількох документів, що готуються напередодні саміту 19 травня.
Цей саміт розглядають як ключовий момент у перезавантаженні постбрекзитних відносин.
Як зазначається, офіційні особи також ведуть переговори щодо угод між Британією та ЄС у сферах оборони й безпеки, рибальства та енергетики, а також про "спільне розуміння" тем, які охоплять інтенсивні переговори щодо перезавантаження відносин протягом цього року.
У проєкті документа також йдеться про вторгнення Росії в Україну, ситуацію на Близькому Сході та проблему нерегулярної міграції.
Обидві сторони зобов'язуються "надавати політичну, фінансову, економічну, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку" Києву, а також висловлюють "відданість забезпеченню постійного припинення вогню в Газі, звільненню всіх заручників та збільшенню обсягів гуманітарної допомоги".
"Ми підтвердили нашу постійну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", – йдеться в проєкті.
Як передає агентство, документ також містить розділ, у якому обидві сторони підтверджують свою прихильність "багатосторонньому співробітництву", включно з підтримкою Статуту ООН, Європейської конвенції з прав людини та інших міжнародних угод.
Лондон і Брюссель також підтверджують "прихильність міжнародному розвитку та визнання його важливості як ключового елементу наших відносин" – особливо на тлі значного скорочення британських витрат на міжнародну допомогу через фіскальні обмеження, тоді як витрати на оборону зросли.
Нещодавно економічний радник Білого дому Кевін Гассетт заявляв, що Сполучені Штати досягли "величезного прогресу" в переговорах з ЄС щодо тарифів.
Але європейська сторона, за даними ЗМІ, після переговорів наразі не отримала більше ясності щодо того, коли США будуть готові зняти свої тарифи.
13 квітня прем’єр Великої Британії Кір Стармер призупинив дію імпортних мит на десятки товарів, щоб підтримати британські компанії.
Також писали, що переважна більшість британських виборців хочуть, щоб уряд зосередився на відновленні торговельних зв’язків з ЄС замість укладення нової економічної угоди зі США.
А 17 квітня Трамп висловив оптимізм щодо перспектив укладання торгової угоди між США та Європейським Союзом.
