Сі Цзіньпін пообіцяв «самостійність і самозміцнення» розвитку штучного інтелекту в Китаї
Сі Цзіньпін пообіцяв «самостійність і самозміцнення» розвитку штучного інтелекту в Китаї

Сі Цзіньпін пообіцяв «самостійність і самозміцнення» розвитку штучного інтелекту в Китаї

Сі Цзіньпін пообіцяв «самостійність і самозміцнення» розвитку штучного інтелекту в Китаї - Фото 1

Президент Китаю Сі Цзіньпін пообіцяв «самостійність і самозміцнення» для розвитку штучного інтелекту в Китаї, повідомили державні ЗМІ, оскільки країна змагається зі США за першість у штучному інтелекті, ключовій стратегічній сфері.

Виступаючи на дослідницькій сесії Політбюро, Сі сказав, що Китай повинен використовувати свою «нову національну систему» ​​для просування вперед у розвитку ШІ.

«Ми повинні визнати прогалини та подвоїти наші зусилля для всебічного просування технологічних інновацій, промислового розвитку та додатків на базі штучного інтелекту», — сказав Сі, як повідомляє офіційне інформаційне агентство Xinhua. Сі зазначив, що політична підтримка буде надана в таких сферах, як державні закупівлі, права інтелектуальної власності, дослідження та розвиток талантів.

Деякі експерти кажуть, що за останній рік Китай скоротив розрив у розвитку ШІ зі Сполученими Штатами. Китайський стартап DeepSeek, що займається штучним інтелектом, привернув світову увагу, коли в січні запустив модель міркування штучного інтелекту, яка, за його словами, була навчена менш просунутими чіпами та була дешевшою у розробці, ніж її західні конкуренти. Китай також досяг успіху в розробці інфраструктурного програмного забезпечення.
Оголошення DeepSeek поставило під сумнів припущення про те, що санкції США стримують китайський сектор штучного інтелекту на тлі гострого геополітичного технологічного суперництва, і що Китай відстав від США після проривного запуску OpenAI ChatGPT наприкінці 2022 року.
«Ми повинні продовжувати зміцнювати фундаментальні дослідження, зосереджувати наші зусилля на освоєнні основних технологій, таких як високоякісні чіпи та базове програмне забезпечення, і створювати незалежну, керовану та спільну базову програмну та апаратну систему штучного інтелекту», — сказав Сі.
Він додав, що правила та закони щодо штучного інтелекту повинні бути прискорені, щоб створити «систему попередження про ризики та реагування на надзвичайні ситуації, щоб гарантувати, що штучний інтелект є безпечним, надійним і керованим».
Минулого року Сі сказав, що штучний інтелект не повинен бути «грою багатих країн і заможних», водночас закликаючи до більшого міжнародного управління та співпраці в галузі штучного інтелекту.
Джерело матеріала
loader
loader