Лист від пасажира, який вижив після кораблетрощі "Титаніка" продали за рекордну суму
Лист від пасажира, який вижив після кораблетрощі "Титаніка" продали за рекордну суму

Лист від пасажира, який вижив після кораблетрощі "Титаніка" продали за рекордну суму

Лист від пасажира, який вижив після кораблетрощі "Титаніка", продали за рекордну суму

    © Henry Aldridge & Son © Henry Aldridge & Son
    Лист від пасажира, який вижив після кораблетрощі "Титаніка" продали за рекордну суму - Фото 1
Арчибальд Ґрейсі відомий тим, що написав один із найяскравіших описів морської катастрофи 1912 року.

Лист, написаний пасажиром, якому вдалося врятуватися після катастрофи "Титаніка", продали на аукціоні за рекордні £300 тисяч, пише The Guardian.

Пасажир першого класу полковник Арчибальд Ґрейсі є автором книги "Правда про "Титанік", у якій він описав свій досвід пережитої 15 квітня 1912 року трагедії, що забрала життя 1500 осіб під час подорожі судна до Нью-Йорка.

Лист-картка датований 10 квітня 1912 року — днем, коли він піднявся на борт, і має поштові штемпелі Квінстауна (11 квітня о 15:45) та Лондона (12 квітня).

"Це чудовий корабель, але я зачекаю до кінця своєї подорожі, перш ніж скласти остаточну думку про нього", — йдеться у листі

Лот продали на аукціоні Henry Aldridge and Son у місті Девізес, графство Вілтшир, за суму, що у п’ять разів перевищила очікувані £60 тисяч. За даними аукціонного дому, це найвища ціна, яку коли-небудь було заплачено за лист, написаний на борту "Титаніка".

Листи від пасажирів рівня Ґрейсі, які вижили у кораблетрощі, надзвичайно рідко з’являються на ринку  і цей предмет досі ніколи не виставлявся на продаж.

Продала артефакт родина чоловіка, який був знайомий із Ґрейсі і отримав лист у готелі "Валдорф" у Лондоні.

Він містить наступний текст:

"Корабель "Океанік" для мене мов старий друг: хоча він і не має тієї розкоші та розмаїття розваг, як цей великий корабель, я сумую за його надійністю в морі та елегантністю, що нагадує яхту. Щиро дякую тобі за теплі побажання перед моїм від'їздом. Бажаю тобі успіхів і щастя. Арчибальд Ґрейсі."

За даними аукціонного каталогу, під час подорожі полковник "більшу частину часу супроводжував незаміжніх жінок", серед яких була одна жінка та три сестри, що зрештою вижили.

14 квітня Ґрейсі грав у сквош, плавав у басейні "Титаніка", відвідував богослужіння і спілкувався із пасажирами.

Близько 23:40 його розбудив різкий поштовх — він зрозумів, що двигуни корабля зупинилися. Ґрейсі допомагав жінкам і дітям сідати у рятувальні шлюпки, приносив їм ковдри, перш ніж корабель остаточно занурився під води Північної Атлантики.

Сам Ґрейсі зміг врятуватися бо заліз на перекинуту рятувальну шлюпку разом із кількома десятками інших чоловіків. У воді навколо були й інші пасажири, однак ті, хто вже опинився на шлюпці, веслували далі, побоюючись, що вона перекинеться через надмірну кількість людей.

"На щастя, я не почув жодного докору від плавців через відмову надати допомогу", — писав Ґрейсі.

Він також зазначив, що один з чоловіків, якому вони були змушені відмовити, сказав: "Гаразд, хлопці, удачі вам і нехай вас благословить Бог."

Полковник також повідомив, що більше половини чоловіків, які спочатку потрапили на перекинуту шлюпку, загинули внаслідок виснаження чи переохолодження, зісковзнувши вночі з днища човна.

У аукціонному домі Henry Aldridge and Son зазначили, що книга Ґрейсі "Правда про "Титанік" є "одним із найдетальніших описів подій тієї ночі".

"Неможливо переоцінити рідкісність цього лота: він написаний одним із найвідоміших пасажирів з тих, кому пощастило вижити, містить чудовий матеріал і виконаний на найрідкіснішому носії — листівці. Це справжній музейний експонат найвищого класу."

Джерело матеріала
loader
loader