Українці вшановують пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи, яка сталася 39 років тому
Українці вшановують пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи, яка сталася 39 років тому

Українці вшановують пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи, яка сталася 39 років тому

Українці в суботу, 26 квітня, вшановують пам'ять загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції, яка сколихнула весь світ 39 років тому. Цього дня наша країна та низка сусідніх держав зіткнулися з найбільшою в історії людства техногенною катастрофою.

Аварія на ЧАЕС сталася в ніч на 26 квітня 1986 року. Тоді на четвертому енергоблоці стався потужний хімічний вибух, внаслідок чого було зруйновано частини реакторного блоку та машинного залу. На місці аварії вибухнула масштабна пожежа, яку вдалося ліквідувати протягом понад двох тижнів. Радіоактивна хмара, що утворилася після аварії, накрила не лише Україну, а й низку інших країн. Серед них опинилися Білорусь, Росія та близько десятка європейських держав.

Внаслідок аварії на ЧАЕС 2293 населені пункти в Україні визнали радіоактивно забрудненими. На момент трагедії в них проживало понад 2,6 млн осіб. Вибух на атомній станції класифікували за Міжнародною шкалою ядерних подій до сьомого небезпечного рівня, який є найвищим.

За різними даними з відкритих джерел, жертвами Чорнобильської катастрофи в перші дні після аварії стали щонайменше 30 людей. Серед них були пожежники та працівники АЕС. Ще десятки людей отримали опромінення, внаслідок чого кількість жертв могла зрости до 200 осіб.

  • 14 лютого російський дрон із фугасною бойовою частиною вдарив у укриття, яке оберігає світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблока Чорнобильської атомної станції.
  • 16 лютого представники Міжнародного агентства з атомної енергії провели огляд укриття Чорнобильської АЕС, пошкодженого російським безпілотником. Фахівці запевнили, що радіаційне тло залишилося в нормі.
Джерело матеріала
loader