Обсяги автомобільного агроекспорту скоротились на всіх напрямках
Обсяги автомобільного агроекспорту скоротились на всіх напрямках

Обсяги автомобільного агроекспорту скоротились на всіх напрямках

Обсяги автомобільного агроекспорту скоротились на всіх напрямках

Обсяг експорту агропродукції автомобільним транспортом за 21 день квітня склав 198,6 тис. т, що на 10,4% менше порівняно з аналогічним періодом березня.

Про це повідомляють аналітики Spike Brokers у Telegram.

«Падіння агроекспорту спостерігалося через всі пропускні пункти. Найбільше падіння зафіксовано на словацькому та румунському пропускних пунктах. Обсяги агроекспорту через них знизилися на 24,1% та 13,4% — до 10,5 тис. т і 48,4 тис. т відповідно. На польському та молдовському кордонах експорт знизився на 10,2% та 6,1% — до 82,9 тис. т і 31,4 тис. т. Найменший спад зафіксовано на угорському кордоні, де за 21 день квітня обсяг експорту знизився на 3,1% — до 25,2 тис. т», — уточнили фахівці.

Основними експортними товарами за відповідний період стали соняшникова олія — 20,7 тис. т, цукор — 17,3 тис. т.

«Вартість перевезення за українськими маршрутами не зазнала змін. Ставки на європейські напрямки знизились на 1-2 порівняно з попереднім періодом», — додали аналітики.

Ринкові ставки транспортування самоскидами по Україні:

  • центр. Україна — порти Дунаю $34-41;
  • центр. Україна — порти Одеси $21-26.

Ринкові ставки транспортування самоскидами до Європи:

  • Тернопільська обл. — центр. / пн. Італія €113-142;
  • Тернопільська обл. — центр. Болгарія €85-114;
  • Черкаська обл. — пд. Румунія €118-128.

Ринкові ставки транспортування тентами до Європи:

  • Тернопільська обл. — центр. / пн. Італія €88-123;
  • Тернопільська обл. — центр. Болгарія €75-90;
  • Черкаська обл. — пд. Румунія €81-100.
Джерело матеріала
loader
loader