Студентів мобілізують попри відстрочку: у яких випадках навіть закон не допоможе
Студентів мобілізують попри відстрочку: у яких випадках навіть закон не допоможе

Студентів мобілізують попри відстрочку: у яких випадках навіть закон не допоможе

Питання збереження права на відстрочку від мобілізації для студентів, які перебувають в академічній відпустці, залишається спірним. Хоча з формальної точки зору академвідпустка не вважається відрахуванням, на практиці ситуація є складнішою. Про це повідомив адвокат Юрій Айвазян.

Юрист пояснив, що звернення надійшло від студента одного з українських вишів, який оформив відстрочку від мобілізації на підставі навчання, однак планував взяти академічну відпустку строком на один рік.

Студенти йдуть в університет

Відповідно до чинного законодавства, академічна відпустка не є припиненням навчання — студент зберігає свій статус здобувача освіти, а відтак, логічно було б припустити, що і право на відстрочку зберігається.

«Здобувачі освіти, які знаходяться в академічній відпустці, не вважаються такими, що були відраховані та завершили навчання», — зазначив Айвазян.

Проте реальна практика, як зауважив адвокат, суттєво відрізняється від юридичної теорії. За його словами, у багатьох випадках територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а також Міністерство освіти і науки, трактують академічну відпустку як підставу для втрати відстрочки.

Студент. Фото: 420on.cz
Студент. Фото: 420on.cz

«Роз’яснення МОН та позиція ТЦК та СП є такою, що здобувач освіти за цей період втрачає право на відстрочку», — пояснив юрист.

Це означає, що навіть якщо студент юридично не відрахований, під час перебування в академвідпустці йому можуть вручити мобілізаційне розпорядження, трактуючи його статус як такий, що не надає захисту від призову. У подібних випадках можливе оскарження дій ТЦК в судовому порядку, однак для цього студенту слід мати чітке документальне підтвердження статусу та звертатися по правову допомогу.

Нагадаємо,чи можуть мобілізувати студента під час літніх канікул – роз'яснення юриста

Раніше ми розповідали, щоновий закон може виштовхнути студентів за кордон: "Ми готуватимемо їх як фахівців для гетто"

Також, в українські університети почали надходити дзвінки з проханням "поділитися" студентами віком від 18 років

Джерело матеріала
loader