Шахраї намагаються отримати доступ до даних карток клієнтів «Приватбанку», — ЦПД
Шахраї намагаються отримати доступ до даних карток клієнтів «Приватбанку», — ЦПД

Шахраї намагаються отримати доступ до даних карток клієнтів «Приватбанку», — ЦПД

Так звані співробітники «служби безпеки "Приватбанку"» телефонують клієнтам з повідомленням про те, що з їхньої картки нібито здійснили «кілька невеликих транзакції на територію країни-агресора».

Шахраї намагаються отримати доступ до даних карток клієнтів «Приватбанку». Про це пише Центр протидії дезінформації (ЦПД).

За даними ЦПД, так звані співробітники «служби безпеки "Приватбанку"» телефонують клієнтам з номера 044 364 53 20 з повідомленням про те, що з їхньої картки нібито «протягом останніх 20 хвилин здійснено кілька невеликих транзакції на територію країни-агресора».

«Аферисти пропонують скасувати переказ, зробити страхування від шахраїв, і тиснуть на людей, щоб вони негайно виконали їхні вимоги, зокрема записали голосове повідомлення і "верифікували" дані банківської картки. Для більшої достовірності називають свій "персональний номер", який нібито можна знайти на вебсайті "Привату"», — розповіли у Центрі.

Таким чином зловмисники хочуть отримати дані клієнтів для подальшого заволодіння коштами. Однак працівники банку ніколи не запитують номер, PIN-код і CVV-код картки, наголосили в ЦПД.

Там також закликали не розголошувати особисту інформацію та не здійснювати фінансові операції під час дзвінків чи повідомлень від невідомих осіб. Повідомити про зловмисників можна, зателефонувавши до контакт-центру банку. Користувачам, які стали жертвою шахраїв, радять звернутися до кіберполіції чи інших компетентних органів.

Нагадаємо, нещодавно Центр протидії дезінформації попередив, що шахраї масово розсилають фейкові листи від імені «Ощадбанку».  Зловмисники розсилають повідомлення, у яких вимагають підтвердити особу та погрожують блокуванням рахунку.

Нещодавно у мережі активізувалася шахрайська схема від імені «Укрпошти». Користувачам надходять повідомлення про необхідність оновити адресну інформацію про посилку за конкретним посиланням, інакше її повернуть. 

Ілюстрація: ЦПД

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader