Крах Росії, розкол Євразії та фінансова криза. Що буде, коли почнеться війна Індії та Пакистану
Крах Росії, розкол Євразії та фінансова криза. Що буде, коли почнеться війна Індії та Пакистану

Крах Росії, розкол Євразії та фінансова криза. Що буде, коли почнеться війна Індії та Пакистану

Якщо почнеться війна Індії з Пакистаном, розклад у світі може абсолютно змінитися, попереджає аналітик Олексій Кущ. Зокрема, завалиться один грандіозний план Росії, який вони виношували довгі роки спільно з Китаєм. І взагалі, для РФ уся ця метушня — дуже недоречна...

Глобальний Євразійський острів можуть розколоти війною.

Ситуація загострюється між Індією і Пакистаном, які в різних конфігураціях могли б увійти в загальну структуру майбутнього Глобального Євразійського острова і вже є учасниками Шанхайської організації співробітництва (ШОС), створеної з ініціативи Китаю, РФ і Казахстану в 2001 році.

Учасниками ШОС є Киргизстан, Узбекистан, Таджикистан, Іран, Білорусь.

А 2017 року до ШОС одночасно вступили Індія і Пакистан, що тоді порівнювали з одночасним вступом до НАТО Туреччини і Греції.

Війни між Індією і Пакистаном періодично відбувалися і раніше. Але зараз у країн є арсенал ядерної зброї.

Хронологія нинішніх подій така.

Теракт проти туристів у Кашмірі, де загинуло 28 осіб. Серед учасників терактів — громадяни Пакистану.

На цьому тлі Індія почала перегляд Акта про води Інду, який був підписаний раніше з Пакистаном.

У відповідь Ісламабад заявив, що будь-яке гідротехнічне планування водних ресурсів на шкоду його інтересам означатиме війну.

Пакистан заявив про закриття свого повітряного простору для Індії, а Індія — про припинення торгівлі з Пакистаном (хоча обсяг там незначний — до 2 млрд дол. на рік).

До речі, напередодні в Індії з візитом побував віцепрезидент США Джей Ді Венс.

Важливо Наслідки відчує весь світ: до 125 млн людей можуть загинути через ядерний конфлікт Індії і Пакистану, — дослідники

Війна між Індією і Пакистаном може зблизити першу зі США і Британією, а другу — з Китаєм. Крім того, війна торпедує ШОС і проєкт Глобального Євразійського острова у складі РФ, Китаю, Індії та Центральної Азії, що випливає з цієї геополітичної конструкції.

Для Китаю — це крах південної гілки Нового шовкового шляху через Пакистан і колосальні ризики для морського коридору Нового шовкового шляху, який, зокрема, спирається на пакистанський порт Гвадар і китайсько-пакистанський торговельно-економічний коридор. Тобто виникає ризик для трафіку китайських товарів морем до ЄС і потоків нафти з Близького Сходу до Китаю.

Поразка Пакистану означатиме витіснення Китаю з Південної Азії в Центральну і ослаблення позицій Пекіна на Близькому Сході. У такому разі наступним буде Іран.

У разі неуспіху Індії слід очікувати дрейф Делі в бік РФ і посилення Китаю як панєвразійської геополітичної сили. І як головний результат — інституційна кристалізація Глобального Євразійського острова.

Але така війна означатиме і крах світових фінансових ринків, інфляцію та світову рецесію. Це на додаток до історії з тарифами.

Найімовірніше, Пекін і Москва намагатимуться купірувати ситуацію і заморозити ескалацію. Оскільки і Пекін, і Москва намагаються зліпити формат Глобального Євразійського острова, а не розколоти.

Вашингтон спостерігатиме. З одного боку, у США є бажання зблизитися з Делі, з іншого — Пакистан має статус союзника США поза НАТО. І відкрита підтримка Індії з боку США остаточно девальвує цей статус.

Для ЄС це буде черговий геополітичний шок, з яким у Брюсселі не знають, що робити.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело

Важливо Закрили кордони та розірвали угоди: між ядерними Пакистаном та Індією назріває війна, — ВВС
Джерело матеріала
loader