Середня ставка в українських банках, яким найбільше довіряють українці, за вкладами строком на 12 місяців становить близько 16,5% річних. Важливо при цьому звертати увагу на умови акцій, час від часу банки пропонують підвищені ставки за розміщення депозитів онлайн або для нових клієнтів. Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна.
У квітні найвигідніші пропозиції за 12-місячними вкладами без врахування податків пропонують:
- ПриватБанк – депозит "Стандарт" онлайн на 12 місяців, річна ставка в гривні складає 13%, депозит у доларах може принести 0,01% доходу.
- Ощадбанк – депозит "Мій депозит" під 11,5% річних в гривні, та 0,3% на депозити в доларах. Є можливість поповнення, але без дострокового зняття.
- Укргазбанк – депозит "Зелений строковий" зі ставкою до 11,95% річних у гривні та 0,9% в доларах.
- Укрексімбанк – депозит "Класичний" на 12 місяців з річною ставкою 11,75% при вкладі до 50 тисяч гривень та 0,45% в доларах. Строковий, без права поповнення та дострокового зняття.
- ПУМБ – депозит "Дохідний Плюс" зі ставкою 15% річних на 6 місяців в гривні. також можна розглянути депозит "Дохідний" строком на 12 місяців з річною ставкою 12% у гривні.
- Монобанк – депозит зі ставкою 16% річних з можливістю поповнення та щомісячною виплатою відсотків. Внесення коштів на депозит можливе з картки Monobank, з будь-якої картки іншого банку України, за реквізитами, готівкою в касах банків-партнерів.
- Радабанк – депозит "Максимальний" з річною ставкою в гривні 16–17% плюс бонус 1% при оформленні через інтернет-банк RB24.
- Банк "Український капітал" – депозит "Класичний" з річною ставкою в гривні 9,5%–17%. Відкриття – у відділеннях банку, дострокове повернення або часткове зняття не передбачено.
- Агропросперіс Банк – депозит "Класичний+" з річною ставкою в гривні 16,25%. Вигідний для пенсіонерів, оскільки передбачає додатковий бонус до ставки за умови пред’явлення пенсійного посвідчення – 0,25% у гривні.
- Банк Альянс – депозит "Ощадний" з максимальною процентною ставкою річних – 13,5% у гривні, плюс 2,5% авансової винагороди по вкладах у гривні.
Також існують альтернативи традиційним депозитам. Це, наприклад, облігації внутрішньої державної позики – ОВДП, які у 2025 році можуть забезпечити схожий рівень дохідності, але без оподаткування.
Зазначається, що ставки на 12-місячні облігації можуть бути так само високими, близько 16%, але з важливою перевагою – доходи від облігацій не обкладаються податками. Це робить ОВДП більш вигідними з погляду чистого доходу для інвесторів.