Адміністрація Трампа не скасовуватиме реєстрацію віз іноземних студентів: що змусило її відступити?
Адміністрація Трампа не скасовуватиме реєстрацію віз іноземних студентів: що змусило її відступити?

Адміністрація Трампа не скасовуватиме реєстрацію віз іноземних студентів: що змусило її відступити?

Адміністрація Трампа не скасовуватиме реєстрацію віз іноземних студентів: що змусило її відступити?

Міністерство юстиції США оголосило про скасування свого попереднього рішення після десятків винесених суддями ухвал.

Адміністрація Дональда Трампа відновила реєстрацію студентських віз для тисяч іноземних студентів, які навчаються у Сполучених Штатах і мали незначні — і часто закриті — правопорушення, пише Politico.

Про повне скасування попереднього рішення Мін'юст оголосив у федеральному суді. Цьому передували кілька тижнів прискіпливого аналізу судами й десятки судових ухвал, які визнавали масове видалення студентів із федеральної бази даних — що використовується університетами та урядом для відстеження перебування іноземних студентів у США — таким, що грубо порушує закон.

Ці ануляції викликали занепокоєння та навіть паніку серед тисяч студентів, які боялися, що втратили свій законний імміграційний статус і можуть бути негайно депортовані. Багато хто з позивачів зазначав, що їхні навчальні заклади також заблокували їм доступ до занять або дослідницької роботи — іноді лише за кілька тижнів до закінчення навчання.

Судді також висловлювали обурення з приводу очевидної довільності дій уряду та небажання державних адвокатів дати чітку відповідь, чи можуть студенти продовжувати навчання, чи зобов’язані негайно залишити країну.

Анулювання з бази даних, яке відбулося на початку місяця, спричинило понад 100 судових позовів. Судді більш ніж у 50 справах — у щонайменше 23 штатах — зобов’язали адміністрацію тимчасово скасувати свої дії. Ще десятки суддів були готові ухвалити аналогічні рішення, однак у п'ятницю адміністрація офіційно скасувала своє рішення.

Міністерство юстиції США повідомило, що Служба імміграційного та митного контролю (ICE) розробляє нову політику щодо іноземних студентів, які навчаються у США за так званими візами F-1. До моменту запровадження нової політики жодна студентська віза в електронній базі SEVIS не буде анульована на підставі самої лише результатів перевірки судимостей.

На початку цього року Державний секретар Марко Рубіо анулював студентські візи кільком десяткам іноземців, яких звинуватив у підриві зовнішньої політики США через пропалестинську активність. Однак нова, масштабніша хвиля скасування віз, схоже, була спрямована на студентів із незначними проблемами із законом, — їх також видалили з бази даних SEVIS.

«Митна служба розробляє політику, яка встановить чіткі рамки для анулювання записів у системі SEVIS. До моменту її запровадження, записи SEVIS для позивача (чи позивачів) у цій справі (а також інших у подібній ситуації) залишатимуться активними або будуть повторно активовані, якщо наразі вони неактивні. ICE не змінюватиме запис виключно на підставі інформації з Національного кримінального інформаційного центру (NCIC), яка спричинила нещодавнє анулювання запису в SEVIS», — заявив у п’ятницю юрист Міністерства юстиції в суді, зачитуючи офіційне повідомлення від імені ICE.

Водночас він додав, що служба зберігає за собою право анулювати запис у SEVIS з інших причин — наприклад, якщо позивач не дотримується свого неімміграційного статусу після повторної активації запису або вчиняє інші протиправні дії, які згідно з Законом про імміграцію та громадянство можуть бути підставою для видворення з території Сполучених Штатів.

Нагадаємо, адміністрація Трампа неодноразово критикувала провідні університети США, звинувачуючи їх у потуранні "незаконним протестам". Сам президент погрожував, що навчальні заклади, які не дотримуються законів, можуть втратити державне фінансування, а студентів будуть заарештовувати.

Трохи отямившись від шоку перших трьох місяців президентства Дональда Трампа, активна немагівська частина американського суспільства зрозуміла, що необхідно починати діяти. І вийшла на вулиці країни.
Протести в США — не просто масові виступи проти політики Дональда Трампа, це боротьба за базові людські цінності.

Про це в статті "За душу Америки: чому в США люди виходять на вулиці"  пише завідувачка програми славістики в Університеті Вашингтона та Лі в штаті Вірджинія (США) Анна Бродські-Кроткіна.

Джерело матеріала
loader