/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F7660b196fb1be7f8cff5aa973ef4ae01.jpg)
Всупереч 2 законам США: чи може Трамп самостійно визнати Крим російським й зняти санкції
Про це 24 Каналу розповіла політолог-американістка Олександра Філіппенко, зауваживши, що один закон прийняли у 2014 році, другий – вже під час президентства Трампа. Щодо санкцій, то у другому документі теж є певні правила для президента США.
Чи може Трамп самостійно визнати Крим російським й зняти санкції
Політолог-американістка зауважила, що світ вже бачив приклад, коли президент США "відбирав" території. Так, у 2020 році Трамп визнав суверенітет Марокко над Західною Сахарою, щоб нормалізувати відносини Марокко з Ізраїлем. Тим часом в ООН виступали проти цього і більшість країн не визнали ці території.
В американському законодавстві ніколи не була закріплена ідея щодо незалежності Західної Сахари. З Кримом же ситуація інша – Трамп фактично перечить американському закону.
З 2014 року Конгрес неодноразово приймав двопартійні резолюції щодо визнання Криму українським. Прийняли акт підтримки України, де чорним по білому написано про невизнання Криму за Росією, є фраза про підтримку територіальної цілісності України,
– наголосила вона.
В цей час президентом США був Барак Обама. Навіть, якби Трамп хотів його звинуватити, не вийшло б. Адже під час його першого президентства у 2017 році теж прийняли цікавий закон щодо Криму. У документі мовиться про те, що США ніколи не визнають незаконну анексію півострова Росією чи відділення будь-якої частини української території шляхом військової сили.
Ці 2 документи дають чітку законодавчу базу. Це напряму стосується теперішньої ситуації,
– підкреслила Філіппенко.
Ба більше, в останній декларації також є інформація про те, як президент США повинен діяти щодо санкцій. Трамп мав би надати Конгресу чітке пояснення перед тим, як самостійно зняти санкції з Росії. Конгрес може прийняти таке рішення або ж відкинути пропозицію протягом 30 днів.
Нагадаймо, що журналісти Bloomberg повідомили, що США можутьпослабити санкції проти Москви в разі тривалого припинення вогню. Крім того, для мирної угоди Вашингтону Київ мав би відмовитись від вступу в НАТО.

