/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fc5ca603d1bc28aeb135eff92d3d5055b.jpg)
У смітник? Куди подіти освячені яйця та паски після Великодня
Розповідаємо, як не згрішити та не зашкодити довкіллю
Освячені після Великодня традиційні паски та фарбовані яйця — це не просто харчові продукти. Для вірянина особливо важливо знати, як розпорядитися залишками їжі після Великодня. Не в останню чергу грають і наслідки для природи.
Після свят обсяг побутових відходів в Україні збільшується на 15–20%, пише Державна екологічна інспекція. На смітники масово потрапляють пластикові обгортки, залишки пасок, освячені яйця, квіти, упаковки та одноразовий посуд — і часто все це без жодного сортування. Що в цьому випадку робити з освяченими яйцями та пасками?
Їжа, що була освячена в церкві, є святинею. Викидати її у смітник — це не просто зневага до традицій, а й духовне упущення. Залишки таких продуктів радять:
- спалити (наприклад, у печі, якщо це можливо);
- закопати в землю у безлюдному місці;
- віддати тваринам, якщо продукти ще не зіпсувалися.
Це стосується також шкарлупи від яєць, підкреслюють екологи. Багато хто викидає її бездумно, проте вона легко компостується і може стати чудовим добривом для ґрунту.
Що робити з залишками їжі та іншим
Після великодніх свят часто залишається багато одноразового посуду, упаковок від пасок, стрічок, серветок і різного декору. Не варто поспішати все це викидати:
- Паперові упаковки та серветки — у контейнер для паперу або компост.
- Картонні коробки — на макулатуру.
- Пластик — за маркуванням, у відповідний контейнер.
- Посуд зі скла або металу — на переробку або у пункти прийому вторсировини.
А як щодо батарейок?
Використані батарейки з лампадок або інших пристроїв потрібно здавати до пунктів прийому вторинної сировини, адже вони становлять пожежну небезпеку. Це саме стосується й електричних приладів.
Нагадаємо, що скоро у християн будуть поминальні дні. "Телеграф" писав, чи можна приносити їжу на кладовище і залишати її на могилах.

