Трамп не виключив втрату Україною територій і назвав винного
Трамп не виключив втрату Україною територій і назвав винного

Трамп не виключив втрату Україною територій і назвав винного

Трамп не виключив втрату Україною територій і назвав винного

За його словами, винен Барак Обама.

Президент США Дональд Трамп вважає, що Україні буде важко повернути свої території, зокрема Крим. Про це він сказав під час спілкування з журналістами перед зустріччю з премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стьоре у Білому домі.

На запитання репортера про те, чи згоден Трамп із тим, що Україна має віддати частину території, щоб досягти миру, президент відповів ухильно.

“Це залежить від того, які саме території. Вони втратили багато території. Ми зробимо все можливе, працюючи з Україною вихідними, але вони втратили дуже багато території”, – сказав президент. 

Він також заявив, що “не має жодного відношення” до втрати Україною Криму та вкотрезгадав про те, що Київ “не бився” за свою територію.

“Якщо говорити про Крим, то Крим був відданий Росії за президента на ім'я Барак Хусейн Обама. Це не має нічого спільного зі мною. Це було 11 років тому за Обами. І вони прийняли рішення. Не було жодного пострілу. Не було ніяких боїв, все просто закінчилося. Тепер вони кажуть: добре, ти можеш повернути це?  Я думаю, що це буде дуже важко зробити. Крим віддав Барак Обама, коли він був президентом, а не Дональд Трамп”, – наголосив президент США.

Напередодні  Дональд Трамп заявив, що не має наміру займати чиюсь сторону у війні між Росією та Україною, і ухилився від прямої відповіді на запитання, чи включатиме запропонована ним мирна угода визнання українським урядом Криму як частини Росії.

Раніше  ЗМІ повідомляли, що під час обговорення потенційного плану мирного врегулювання американська сторона розглядає можливість визнання Криму частиною Росії, заморожування лінії фронту, а також скасування санкцій, запроваджених після 2014 року.

Ще одним з елементів обговорення може бути передача Запорізької атомної електростанції під контроль Вашингтона для забезпечення енергопостачання як України, так і Росії.

За даними західних журналістів, українська сторона погоджується лише з окремими пунктами пропозиції, однак категорично відкидає можливість визнання Криму російською територією. Президент Зеленський, коментуючи подібні пропозиції, заявив, щоУкраїна ніколи на це не погодиться.

Джерело матеріала
loader
loader