/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2F4667bf45daf5121efbcfade61ae7a764.png)
Ще покаже де раки зимують: BTC готується до прориву і вже обійшов Google та Amazon
Цього тижня BTC показав ріст. Вартість біткоїна зростала три дні поспіль на тлі того, що президент США Дональд Трамп пом’якшив свій тон щодо китайських мит і різко пом’якшив критику відносно голови Федеральної резервної системи (Fed) Джерома Пауелла. Ціна піднялась до $94 тис., що є найвищим рівнем з 3 березня. Пізніше BTC просів до $92 тис.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Ff3b65fd8aa769f4068bdbb7ec811ef64.jpg)
22 квітня біржові фонди, що відстежують ціну біткоїна, відчули значний приплив коштів, оскільки інтерес до хеджування зміцнився через турбулентність фондового ринку та падіння долара. Згідно з даними SoSoValue, протягом 23 квітня у біткоїн-ETF зафіксовано надходження $916,43 млн, що є найбільшим показником за день з 17 січня.
Зростання біткойна цього тижня підштовхнуло шортистів до викупу, щоб закрити свої позиції, тим самим підштовхнувши ціну ще вище. Згідно з даними CoinGlass, за 24 години біткоїн зазнав ліквідацій на суму понад $336 млн.
Що ж кажуть аналітики щодо долі BTC у недалекій перспективі (бо з політикою Трампа далеко вперед заглядати не варто)?
Зміст
- 1 Лонгісти прокинулись
- 2 Дві опори та прориви
- 3 Комусь доведеться з’їсти капелюха?
- 4 Цікавинка на закуску
Лонгісти прокинулись
Прихильники довгострокових позицій (орієнтовані на отримання прибутку від росту ціни активу) почали купувати більше, ніж їхні опоненти. На кожен 1 BTC, проданий шортистами, лонгісти накопичували 1,38 BTC. Згідно з даними Glassnode, після досягнення найнижчого рівня в січні, довгострокові інвестори накопичили 635 340 BTC, довівши загальний капітал до 13 755 722 BTC. Статистика включала тих, хто тримає біткоїн принаймні 155 днів, і має тенденцію накопичувати в періоди спаду ринку та продавати на підйомі.
155-денний поріг стартує приблизно 20 листопада. У цей період ціна піднялася до $95 тис. з $65 тис. Багато інвесторів, які купували під час цього зростання, тепер перейшли до довгострокових позицій. Попри зниження на 30% від історичного максимуму біткоїна в $109 тис. у в січні поточного року, лонгісти в середньому продовжують зберігати свої монети.
Протягом 23 квітня Bitcoin обігнав акції Alphabet (Google) та Amazon за ринковою капіталізацією, піднявшись на п’яту позицію серед найцінніших активів у світі. Однак через спад ціни наразі ринкова капіталізація біткоїна знизилась до $1.833 трлн і його позиція опустилась до 8-ї.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fd26854a0406ee97c7b062a5d7196a25a.png)
Дві опори та прориви
За словами криптодослідника з 21Shares Метта Мени, наступна точка опору біткоїна становить $95 тис. Прорив означатиме подальший ріст вартості. Після цього ключовим психологічним рівнем знову буде $100 тис.
«Оскільки макро- та глобальні умови продовжують підкреслювати потребу в цифровому сховищі цінності нового покоління, біткоїн все частіше починає виконувати цю роль. Що вирізняє це зростання, так це східне переконання щодо функції біткойна для макрохеджування. Більше інвесторів звертаються до нього не просто як до спекулятивного активу, а як до безпечного сховку на тлі зростання невизначеності на традиційних ринках», — сказав він CNBC.
До того ж ціну BTC підігріває кількість біржових продуктів (ETF), що дедалі зростає. Нещодавно президент США Дональд Трамп та його медіакомпанія Trump Media & Technology Group уклали угоду з найбільшою американською біржею Сrypto.com щодо запуску низки криптовалютних біржових інвестиційних фондів.
«У зв’язку зі зростанням невизначеності в традиційній грошовій системі та регуляторним середовищем США, що зміщується в бік конструктивної взаємодії, інституційні інвестори явно переналаштовуються, і біткоїн стає основним бенефіціаром», — сказав Fortune Томас Ердозі, керівник відділу продуктів компанії CF Benchmarks.
Брендон Лутнік, син міністра торгівлі США Говарда Лутніка та голова брокерської компанії Cantor Fitzgerald, об’єднав сили з SoftBank, Tether та Bitfinex для створення багатомільярдного інвестиційного фонду для придбання BTC.
Новостворена компанія отримає назву 21 Capital і $3 млрд у біткоїнах (42 000 монет), що зробить її третьою за величиною фірмою у світі за розміром резерву криптовалюти. Tether внесе біткоїнів на $1,5, тоді як SoftBank та Bitfinex внесуть $900 млн та $600 млн у цифровій валюті відповідно. Однак, за інформацією FT, до офіційного оголошення ще кілька тижнів і деякі цифри можуть змінитись.
Крім того, розробник у сфері децентралізованих фінансів (DeFi) Arch Labs залучив $13 млн для створення «ArchVM». Це забезпечить функціональність смартконтрактів на оригінальному Біткоїн-блокчейні. Раунд фінансування очолила Pantera Capital.
Arch хочу уможливити децентралізовані програми та протоколи, рідні для біткоїна, уникаючи необхідності підключати активи до мереж другого рівня (Layer-2, L2), які можуть становити додаткові ризики. ArchVM оброблятиме обчислення поза мережею та забезпечить швидкість транзакцій, рівну Solana.
Комусь доведеться з’їсти капелюха?
Генеральний директор CryptoQuant Кі Йонг Джу у березні написав, що бичачий цикл біткоїна завершено, і протягом 6-12 місяців він очікує ведмежого ринку або боковиків.
23 квітня він раптово визнав, що, можливо, був не правий. Якщо вартість BTC перевищить $100 тис., попереднє ствердження Джу про кінець бичачого ринку буде помилковим.
«Після того, як я сказав, що цикл бичачого зростання для біткоїна завершився, BTC впав на 10%. Потім він знову піднявся на 10%… Якщо біткойн перевищить $100 тис., я з радістю визнаю, що мій прогноз був помилковим… На ринку, де такі події, як слова Трампа, викликають бурхливу реакцію, важко передбачити ціни за допомогою індикаторів… Якщо біткоїн досягне нового історичного максимуму (ATH) до четвертого кварталу, я сміливо відмовлюся від теорії циклів», — визнав він.
Цікавинка на закуску
Місяць тому (21 березня) трейдер відомий під ніком Doctor Profit зробив прогноз, який виявився дуже точним. Аналіз Doctor Profit базувався на реакції біткоїна на зміни грошової маси (M2), яку він визначив як неправильно зрозумілий індикатор. Він стверджував, що хоча ринок відчув збільшення ліквідності починаючи з лютого, бичачий ріст у вересні 2024 року вже включав це збільшення ліквідності.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F137%2Fe167ffea8f2069f0934d123791456dcb.jpg)
Зокрема, Doctor Profit раніше виділив ключовий технічний рівень (тижневу EMA 50), також відомий як «золота лінія», на рівні приблизно $76,000. Він очікував відскок від цього рівня, прогнозуючи рух до діапазону $87,000-$88,000 перед наступною корекцією. Це сталось у перші дні квітня.
Наступна фаза: біткоїн попрямує до зони підтримки $70,000-$74,000 (теж підтверджено фактично). Наступною зупинкою Doctor Profit бачить потенційне падіння до $74,000-$70,000.
За словами аналітика, поведінка ринку в цій зоні підтримки буде вирішальною. Він виділив два сценарії:
- якщо BTC лише тимчасового пробуде в діапазоні $74,000-$70,000 і зможе піднятися вище «золотої лінії» на денному чи тижневому графіку, це сигналізуватиме про розворот. Тому буде корисним закрити короткі позиції та почати накопичувати.
- Якщо ж Bitcoin закриється нижче цієї критичної зони, це спричинить потужніший ведмежий рух, який потенційно може обвалити ціну до $50,000 (подія «чорний лебідь»).
Наперекір поточний короткостроковий ведмежий прогноз, Doctor Profit зберігає бичачий настрій відносно довгого терміну. Він вважає, що бичаче ралі біткоїна почнеться приблизно в травні чи червні, і зрештою ціна підніметься до нових історичних максимумів у діапазоні $120 тис. – $140 тис. Ведмежий прогноз Doctor Profit у напрямку $74 тис. не вистрілить, якщо BTC успішно закриє тиждень вище $100 тис. (у чому автор прогнозу висловив впевненість).

