Уряд спростив імпорт вибухових речовин
Уряд спростив імпорт вибухових речовин

Уряд спростив імпорт вибухових речовин


Ухвалена постанова № 459, яка вносить зміни до постанови №763 “Про реалізацію експериментального проекту щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів”.

Кабінет Міністрів погодив спрощення процедури виробництва й закупівлі вибухових речовин та їх компонентів для виробництва боєприпасівдля виробників, які не мають держконтрактів. Про це пресслужба Міністерства стратегічних галузей промисловості у четвер, 24 квітня.

“Уряд підтримав , котра вносить зміни до постанови №763 “Про реалізацію експериментального проекту щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів”. Зазначена постанова спрощує процедури виробництва й закупівлі вибухових речовин та їх компонентів для виробництва боєприпасів”, – пояснили у повідомленні.

Прийняті зміни вдосконалили і спростили процедуру імпорту вибухових речовин, засобів їх ініціювання, виробів та пристроїв, які містять вибухові речовини для виробників, які не мають чинних державних контрактів.

Підприємство, яке планує імпортувати товари, має бути включене до Електронного реєстру відбору та виконавців державних контрактів. Перший крок – подача заяви до Мінстратегпрому. У ній має міститись така інформація:

  • повне та скорочене найменування виробника, код згідно з ЄДРПОУ, його місцезнаходження;
  • найменування вибухового матеріалу та вибухової речовини, код згідно з УКТЗЕД;
  • кількість вибухового матеріалу та вибухової речовини, що планується імпортувати;
  • відомості про постачальника (повне та скорочене найменування юридичної особи, країна реєстрації, місцезнаходження).

Протягом п’яти днів після надходження заяви перевіряють, чи відповідає підприємство цілям експериментального проекту та чи дійсно є включеним в реєстр.

У разі позитивного висновку, Мінстратегпром надає підтвердження до Державної служби експортного контролю України, яка, за результатами опрацювання отриманих матеріалів, надає чи відмовляє у наданні разового дозволу на право імпорту товарів суб’єкту господарювання.

Нагадаємо, уряд схвалив звіт про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”. Найбільше видатків торік пішло на сектор безпеки та оборони – 2,97 трлн гривень (38,9% до ВВП). Це на 326,9 млрд грн більше, ніж у 2023 році.

Також повідомлялося, що Україна витратила за два місяці 2025 року 336,6 млрд грн з загального фонду держбюджету на безпеку та оборону.



Теги за темою
Україна Кабмін уряд Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader