Поставки Taurus дадуть Україні козир для переговорів — Гойсген
Поставки Taurus дадуть Україні козир для переговорів — Гойсген

Поставки Taurus дадуть Україні козир для переговорів — Гойсген

Ексголова Мюнхенської безпекової конференції, колишній постійний представник ФРН в ООН Крістоф Гойсген заявив про те, що переговори, які можуть призвести до реального миру в Україні, наразі не відбуваються. Змусити до них Росію Україна зможе виключно, якщо буде в позиції сильного, чому сприяло б передання Києву німецьких ракет Taurus.

Про реальні мирні переговори, на жаль, говорити не можна. Однак, додав він, "воєнна ситуація змінилася, оскільки в особі президента США Дональда Трампа на світову політичну арену вийшов актор, який поводиться ірраціонально", - сказав Гойсген у коментарі Укрінформу.

За словами Гойсгена, мати з Трампом справу є викликом для всіх інших акторів, особливо для України, яка продовжує страждати від російської агресії. Для українців, зазначив дипломат, важливо якнайдовше зберегти американську підтримку.

Росія ж не відступилася ні на дюйм від своїх військових цілей, Путін як і раніше хоче підкорити Україну та покласти край її незалежності.

"Але він змушений змінити свою тактику, щоб не втратити симпатії Трампа. Я, зокрема, так зрозумів його пропозицію про припинення вогню на Великдень. Але, зрештою, ситуація залишається незмінною: Україна зможе спонукати Росію до переговорів і змусити її піти на реальні поступки лише з позиції сильного", - зазначив колишній голова MSC.

З цим, вважає він, пов’язане і питання крилатих ракет Taurus.

Гойсген вважає "ганебним", що попередній німецький уряд (уряд Олафа Шольца поки продовжує виконувати свої обов’язки до обрання нового канцлера 6 травня – ред.) діяв дуже нерішуче в цьому питанні, власне як і відносно всіх поставок зброї в Україну.

"Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц зробив правильне оголошення про спільне постачання керованих ракет Францією, Великою Британією і Німеччиною. Я виходжу з того, що Taurus нарешті будуть поставлені в рамках цього альянсу", - заявив Гойсген.

Дипломат звернув увагу на той факт, що обґрунтування попередньої відмовки, а саме твердження про те, що розгортання Taurus вимагає участі німецьких солдатів, є неправдивим.

"Німеччина вже передавала Taurus Південній Кореї, без німецьких солдатів. Отже, це можливо", - додав він.

Джерело матеріала
loader
loader