Мінцифра представила первинне бачення розвитку сфери ШІ в Україні
Мінцифра представила первинне бачення розвитку сфери ШІ в Україні

Мінцифра представила первинне бачення розвитку сфери ШІ в Україні

Майданчиком для тестування й масштабування технологій має стати WINWIN AI Center of Excellence.

Міністерство цифрової трансформації опублікувало «Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ» у межах Стратегії цифрового розвитку інновацій України WINWIN. Документ визначає ключові напрямки розвитку штучного інтелекту. Про це повідомила пресслужба відомства.

Упровадження ШІ-рішень створить нові можливості для розвитку стратегічних секторів економіки України. Наприклад, в оборонній сфері ШІ допоможе автоматизувати системи озброєння, дрони та розвідку, у медицині — покращити діагностику та аналіз медичних даних. У сфері кібербезпеки алгоритми прогнозуватимуть загрози та запобігатимуть атакам на цифрову інфраструктуру.

«Наша місія — до 2030 року ввійти в топ-3 країни за рівнем розробки та інтеграції ШІ в публічний сектор. Починаємо з AI-трансформації держави й оборони, із часом ШІ має стати частиною кожної стратегічної сфери — від медицини до освіти. Розвинений ШІ підвищить наш ВВП, посилить обороноздатність країни та перетворить Україну на цифрову державу з найзручнішими послугами для громадян і бізнесу», — зазначив заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.

У Мінцифри кажуть, що для подолання перешкод та реалізації ШІ-потенціалу потрібно розпочати низку інноваційних проєктів, які дозволять тестувати новітні технології в реальних умовах і сприятимуть їх інтеграції в ключові галузі економіки. Йдеться про:

  1. створення освітніх програм для підготовки AI-спеціалістів, зокрема таких, які будуть підтримуватися бізнесом та дослідницькими центрами у сфері ШІ;

  2. розбудову технічної інфраструктури: інноваційних хабів, технопарків, інкубаторів для стартапів, національних платформ для аналізу великих даних тощо;

  3. збільшення державної підтримки, ефективного регулювання і фінансування, зокрема через розробку стратегії розвитку сфери та профільного законодавства, надання грантів для стартапів, створення державних програм з інтеграції ШІ в держсектор;

  4. розвиток міжнародної співпраці через членство в міжнародних AI-організаціях, партнерство з міжнародними компаніями та науковими центрами, промоція українських компаній і продуктів на міжнародних ринках.

Серед ключових ініціатив для досягнення поставлених цілей визначають:

  • WINWIN AI Center of Excellence — центр передового досвіду з розробки та інтеграції ШІ при Мінцифрі, який створює AI-продукти для державного сектору й оборони та стимулює впровадження ШІ в ключові галузі;

  • Government BI — система на основі Big Data та ШІ для ухвалення зважених управлінських рішень у державному секторі;

  • Sandbox для ШІ- та блокчейн-стартапів — проєкт, у межах якого компанії-розробники ШІ можуть тестувати інноваційні продукти за підтримки держави та незалежних експертів.

«Аналіз секторального напряму та первинне бачення розвитку сфери ШІ є важливим компонентом WINWIN, спрямованим на розвиток ШІ-технологій і зміцнення позицій України у світовій ШІ-індустрії», — додали в Мінцифри. 

Нагадаємо, 14 січня уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку інновацій України (WINWIN) до 2030 року, яка визначає візію України як країни інновацій та окреслює ключові напрями, принципи, цілі й завдання державної політики у сфері цифрового розвитку інноваційної діяльності.

4 лютого в Україні започаткував діяльність WINWIN AI Center of Excellence — перший у Європі центр для комплексної інтеграції ШІ в державному секторі. На його базі топові міжнародні та українські технокомпанії розроблятимуть інноваційні ШІ-рішення, які інтегруватимуть у державному секторі, сферах оборони, медицини, освіти та бізнесу.

Наприкінці березня WINWIN AI Center of Excellence при Мінцифрі разом з бізнесом та ШI-спільнотою почали створювати національну велику мовну модель (LLM). Вона стане основою для появи чатботів та ШІ-асистентів для держави й бізнесу, що покращить послуги для користувачів і підвищить ефективність організацій. 

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader