/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F6118c5ded21cf500bfb25ac109225bbd.jpg)
"Чарівна маленька тварина" повернулася в австралійські зарості: їх не бачили 62 роки
Для декого східна сумчаста куниця — "чарівна маленька тварина", що перебуває під загрозою зникнення. Однак тепер учені випустили 15 особин у контрольоване середовище австралійських чагарників — це може допомогти відновити популяцію, яку не бачили вже 62 роки.
Про це пише Popular Science.
Сіднейський університет і природоохоронна організація Aussie Ark нещодавно випустили 15 зникаючих східних сумчастих куниць (Dasyurus viverrinus), що зникають, у контрольоване середовище чагарників. Відомо, що середнього розміру, пухнастохвості, плямисті нічні сумчасті були відправлені дослідниками в заповідник на території коледжу на південному узбережжі Нового Південного Уельсу, Австралія.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Вождь корінного племені Джеррінджа Рон Карберрі провів традиційний обряд вітання тварин. Представники корінного народу зазначають, їхні пращури блукали поруч із цією "чарівною маленькою твариною", а тому вони неймовірно раді, що за 62 роки східні сумчасті куниці все ж змогли повернутися додому.
Зазначимо, що випуск 15 особин ознаменував перший крок у відновленні виду, який зник з материкової частини Австралії понад 60 років тому. Як відомо, сьогодні східні сумчасті куниці здебільшого трапляються лише в східній частині острова Тасманія, а також на сільськогосподарських угіддях, відкритих луках, сухих лісах, лісах, прибережних чагарниках і альпійських пустищах.
У природному середовищі існування сумчасті куниці полюють на комах, дрібних ссавців, птахів і рептилій, а також можуть харчуватися падлом. Вони вважаються вимерлими на материковій частині Австралії насамперед через хвороби, отруєння і хижацтво лисиць. Тепер учені зосередилися на поверненні популяції в природне середовище існування, де вчені контролюють кількість хижаків.
У рамках цієї програми, Aussie Ark уже створила заповідник дикої природи Баррінгтон площею 400 гектарів. Десять східних куниць, випущених на цьому новому місці в Баннокберні, народилися і виросли в заповіднику.
За словами Томаса Ньюса з Лабораторії глобальної екології Сіднейського університету, вони з колегами мають намір і далі приділяти першорядну увагу довгостроковим науковим дослідженням, щоб краще зрозуміти, як успішно відновити вид. Команда планує використовувати надвисокочастотні радіо і хвостові передавачі глобальної системи позиціювання (GPS), мережу камер спостереження з 54 камер-пасток і щоквартальний вилов у клітки для збору даних і моніторингу куниць.
Випуск тварин у природне середовище існування також є важливим кроком, щоб повернути східних куниць на материкову частину Австралії.
Раніше Фокус писав про те, що вчені з'ясували, кому належать скам'янілі нори в Австралії.

