В Україні оголошена загальна мобілізація та триває воєнний стан. Мобілізації підлягають військовозобов'язані чоловіки, які отримують повістки. Але деякі можуть отримати бронь. Юрист практики військового права компанії «Приходько та партнери» Михайло Лобунько розповів виданню «РБК-Україна», що робити, якщо бронь анулювали.
Як діяти, коли скасували бронь
Він зазначив, що якщо бронювання від мобілізації скасоване, треба перевірити статус роботодавця.
«Якщо ваше підприємство все ще вважається критичним (зарплата від 20 000 грн і без боргів), роботодавець має повторно забронювати вас через «Дія» впродовж 72 годин», – сказав він.
За словами юриста, у ситуації, коли статус підприємства було втрачено і воно не зможе більше бронювати працівників, потрібно діяти самостійно.
Коли треба звернутися до ТЦК та СП
Експерт пояснив, що у деяких випадках українцям для розв'язання питань щодо бронювання слід звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
«Якщо в «Резерв+» скасоване бронювання через невідповідність документів, розшук або інші підстави, зверніться до ТЦК із підтвердженням роботи на критично важливому підприємстві», – додав він.
Лобунько пояснив, що в такій ситуації слід брати з собою адвоката.
«Адже якщо офіційно бронювання вам у «Резерв+» не надано, то є ризики зловживань», – уточнив він.
Чи можна оскаржити скасування бронювання
Експерт зазначив, що якщо скасування бронювання відбулося помилково або через зловживання, то необхідно звернутися за юридичною консультацією.
Лобунько уточнив, що можливе також оскарження скасування бронювання від мобілізації в суді, особливо якщо є докази порушення.
Нагадаємо, чи може оформити відстрочку військовозобов'язаний, який перебуває за кордоном.