Якщо адміністрація президента США Дональда Трампа буде послідовно демонструвати відсторонення від підтримки України, це в українському суспільстві може конвертуватися в антиамериканські настрої. Про це заявив гендиректор Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Володимир Паніотто в інтерв’ю "РБК-Україна".
За його словами, результати опитувань показують, що у грудні 2024 року більшість українців (54%) вважали, що для України добре, що Трамп став президентом, і тільки 21% вважав, що це погано. Водночас у березні 2025-го ситуація діаметрально змінилася: лише 19% продовжують сподіватися, що це добре, а от 73% вважають, що це погано.
"Власне, вже зараз ми бачимо дуже негативне ставлення до Трампа і через це до США в українських медіа і соціальних мережах. Звісно, це дуже негативний для нас сценарій, Україна і українці мають розуміти складність ситуації і сприймати її скоріше раціонально, ніж емоційно. Половина населення голосували проти Трампа, в України багато друзів в США, зокрема, серед республіканців, та й дратувати зайвий раз адміністрацію Трампа – нерозважливо. Маємо надію, що після Трампа курс США різко зміниться", – наголошує соціолог.
Паніотто додав, що антиамериканські настрої заважають "народній дипломатії" і підтримці дружніх стосунків з потенційним спонсором післявоєнного відродження України. Він висловив сподівання, що після Трампа курс США різко зміниться.
Раніше Трамп висловив сподівання, що Росія й Україна можуть досягти мирної угоди вже цього тижня. Ця заява прозвучала на тлі дедалі активніших дипломатичних сигналів із Вашингтона щодо очікувань прогресу в мирних переговорах.
Зокрема, після консультацій у Парижі 17 квітня державний секретар США Марко Рубіо попередив, що Сполучені Штати можуть припинити участь у переговорах, якщо найближчими днями не буде досягнуто відчутного результату. За його словами, про цю позицію вже повідомили союзників по НАТО.