"Це не наша війна. Ми її не починали" - держсекретар США вчергове припустив вихід США з переговорів
"Це не наша війна. Ми її не починали" - держсекретар США вчергове припустив вихід США з переговорів

"Це не наша війна. Ми її не починали" - держсекретар США вчергове припустив вихід США з переговорів

"Це не наша війна. Ми її не починали" - держсекретар США вчергове припустив вихід США з переговорів

"Закінчення війни за 24 години" перетворилося спробу примусити Україну до невигідних умов на користь Росії.

"Це не наша війна, ми її не починали" - такі слова прозвучали у інтерв'ю держсекретаря Марко Рубіо  у відповідь на запитання кореспондента The Free Press, чи можливе досягнення угоди щодо війни в Україні, як заявив Дональд Трамп, сказавши, що сподівається, що Росія та Україна досягнуть її на цьому тижні.

Рубіо відзначив, що він не впевнений, "що до кінця тижня", але сподівається, що США вдасться швидко чогось дійти.

"Я залишаюся сповненим надії, що ми зможемо щось зробити, бо це жахлива війна, і її треба завершити", - сказав Рубіо, наголосивши, Що війна між Росією і Україною не має військового вирішення.

"У цієї війни немає військового завершення. Треба бути чесними. Росія не зможе просто так захопити Україну й взяти всю країну під контроль. І Україна не зможе повністю відкинути їх назад до лінії 2014 року. Те, що ми зараз робимо — намагаємося зрозуміти позицію Росії. Тепер ми краще її розуміємо, бо нарешті поговорили з ними після трирічної перерви в контактах".

Зрозумівши, якою наразі є позиція Росії, у Білому домі з'ясовують, яку позицію займає Україна.

«Поки що вони з різних світів. Можливо, доведеться визнати, що розбіжності настільки глибокі, що мир поки неможливий», — обережно припустив держсекретар, вкотре зазначивши, що США можуть вийти з переговорів.

"Ми зробили все, що могли. Ми вклали багато часу та зусиль на найвищому рівні нашого уряду. І будемо й надалі це робити, поки бачимо реалістичний шлях уперед. Якщо ж на якомусь етапі дійдемо висновку, що сторони надто розійшлися і прогресу немає, можливо, доведеться переключити увагу на інші пріоритети, бо у світі відбувається багато важливих речей", - підкреслив він.

"Ми маємо бути оптимістами, - зазначив Рубіо, - Ми маємо бути готовими — і ми готові — зробити все можливе, щоб наблизити сторони одна до одної. Сподіваюся, нам це вдасться, але зрештою це не залежить від нас. Це залежить від Росії й від України. Вони мають вирішити, що готові наблизитися одне до одного, і ми маємо почати бачити прогрес".

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп вважає, що заява українського лідера Володимира Зеленського про відмову визнавати Крим частиною Росії "дуже шкідлива для мирних переговорів". На своїй сторінці у Truth Social він заявив, що Київ не просять визнати півострів російським.

"Ніхто не просить Зеленського визнати Крим територією Росії, але якщо він хоче Крим, то чому за нього не воювали одинадцять років тому, коли його передали Росії без жодного пострілу? За багато років до "передачі Обами" в цьому районі також були розташовані основні російські бази підводних човнів", — заявив Трамп.

Однак у 2014 році, як повідомляли ЗМІ, саме американська влада радила Україні утриматися від боїв з росіянами у Криму. Вашингтон вважав, що український уряд тимчасовий, а армія країни не зможе протистояти російським спецпризначенцям. Окрім цього, американці не розуміли намірів очільника Кремля Владіміра Путіна та боялися, що початок бойових дій у Криму може стати причиною для повномасштабного вторгнення Москви.

Джерело матеріала
loader
loader