/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F01dbb3e54ae2ae8b4e95bfdf6a9203e1.jpg)
Росія проводить диверсійну роботу в Німеччині через її допомогу Україні - МВС
Про це заявила представниця Міністерства внутрішніх справ ФРН Соня Кок на брифінгу в Берліні в середу, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Наші органи безпеки мають інформацію про диверсії та інші гібридні загрози, які, швидше за все, пов’язані з російською владою. Таким чином, ми можемо однозначно констатувати, що небезпека диверсій чи подібних дій, у тому числі з боку російської влади, значно зросла в Німеччині з початку російської загарбницької війни проти України. Ступінь цієї небезпеки також залежить від подальшого розвитку російської загарбницької війни та підтримки України Німеччиною», - сказала Кок.
Вона зазначила, що уряд Німеччини, її спецслужби бачать, наскільки «агресивно і безсовісно» діє Росія, і відповідно посилили превентивні заходи в країні. Зокрема, органи безпеки вже запобігли низці можливих актів з використанням вибухівки, які очевидно були спрямовані проти німецької військової підтримки України.
«Ми завжди наголошували, що й надалі робитимемо все від нас залежне, щоб перешкодити таким планам і захистити нашу країну від російського шпигунства, диверсій і кібератак», - сказала Кок.
Вона додала, що російські спецслужби нещодавно були ослаблені через висилку багатьох агентів. Відтоді німецькі спецслужби уважно стежать за тим, як російські служби вербують для виконання своїх задач осіб, які є так званими агентами низького рівня. Це особи, які працюють від імені російських спецслужб чи інших державних органів, пояснила представниця МВС.
Німецькі ЗМІ WDR, NDR і Süddeutsche Zeitung оприлюднили розслідування, в якому дослідили можливі диверсії із застосуванням запальних пристроїв у посилках німецької служби авіавантажних перевезень DHL. Вони дослідили, що за цим стоїть російське ГРУ. Автори встановили осіб, підозрюваних у причетності до цих актів, яких було використано в якості «одноразових агентів». Європейські органи безпеки припускають, що в операціях була задіяна мережа з близько 10 осіб. У ході конфіденційного розслідування журналістам вдалося ідентифікувати кількох підозрюваних. Серед них ймовірні високопоставлені співробітники ГРУ.
Як повідомлялося, за даними ЗМІ, спецслужби РФ причетні до низки вибухів посилок у країнах Європи.

