/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F60c11c99dfaab2f105a5729fd7780eab.png)
Повістка поштою не матиме юридичної сили: адвокат підказав, як захистити себе перед ТЦК
Багато громадян стикаються з ситуацією, коли повістки надходять поштою, а за їх ігнорування передбачена адміністративна відповідальність. Але, як з’ясувалося, не все так однозначно — є випадки, коли штраф можна успішно оскаржити.
Про це в ефірі Українського радіо розповів адвокат Роман Кичко. Він пояснив, що законодавство дійсно передбачає можливість надсилання повісток через поштову службу. Але така форма виклику має свої нюанси та не завжди вважається належним чином оформленою.
Згідно з чинною постановою №560, повістка вважається врученою навіть тоді, коли особа її фізично не отримала, але вона повернулася відправнику з певними відмітками. Усі деталі має фіксувати пошта — лише дві позначки роблять повістку "легітимною":
-
«Відсутній за адресою місця проживання»;
-
«Відмова від отримання».
Усі інші формулювання, як-от «сплив терміну зберігання» або «не забрано», на думку адвоката, не є належним підтвердженням вручення. Якщо на конверті вказано саме такі формулювання — є всі шанси оскаржити штраф у суді.
Юрист рекомендує фіксувати всі деталі: зберігати копії кореспонденції, робити запити до поштових операторів, аби отримати офіційну інформацію про відправлення. Якщо людина дійсно не знала про повістку і зможе це довести в суді — штраф скасують.
Також у разі виникнення сумнівів можна звернутися до поштового оператора із запитом щодо маршруту відправлення. Навіть незначне порушення процедури може стати серйозною підставою для правового захисту.
Попри всі можливості захисту, адвокат наголошує: краще запобігти ситуації, ніж потім боротися з її наслідками. Він радить регулярно перевіряти поштову скриньку, оскільки СМС-повідомлення надходять рідко, а особисте вручення повістки — не єдиний канал оповіщення.
Раніше ми розповідали, що робити, коли у "Резерв+" не відображається відстрочка
Також, навіть ТЦК не зацікавить: з якими хворобами легень не мобілізують

