/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fe73e3f978686a285c3736efe48ec2315.jpg)
Підживіть рослини попелом: користь від цього буде неймовірна
Попіл з твердих порід містить 30 мінералів, які необхідні для розвитку рослин, пише 24 Канал з посиланням на Kvitkainfo.
Деревний попіл корисно застосовувати для суниці, смородини, малини, картоплі, капусти, гарбуза, помідорів, огірків, буряку. А от підживляти попелом не можна журавлину, лохину, камелію, азалію та рододендрон.
Попелом можна підживлювати троянди / Фото Pexels
Найкраще для підживлення городу підійдуть дрова листяних культур (в них найбільше калію), а особливо берези. Цінний попіл також отримують при спалюванні трав’янистих рослин. У торф’яному попелі найменше калію та фосфору, але багато кальцію.Після спалювання попіл варто зберегти в сухому місці в дерев’яному ящику.
Як використовувати попіл для рослин
Деревний попіл можна використовувати в сухому чи рідкому вигляді. Якщо у першому випадку попіл посипають на ґрунт як добриво, то в другому випадку вже потрібно готувати настій чи розчин.
Для цього склянку попелу потрібно розмішати в 10 літрах води. Цим розчином підливають рослини замість мінерального добрива. Перед використанням розчин потрібно розмішати, оскільки в ньому утворюється осад.
До речі! Кроти люблять оселятися на ділянках й розривати землю. Чому кроти живуть лише на вашому подвір'ї – читайте в нашому матеріалі.
Щоб приготувати настоянку потрібно 1/3 відра заповнити попелом й залити гарячою водою та дати настоятися 2 доби. Далі настій потрібно процідити й використовувати для кореневого підживлення.
Обприскувати рослини цим розчином потрібно ввечері в тиху погоду. Таку обробку радять робити 2 – 3 рази на місяць. Розчин допоможе захистити культури від хвороб й шкідників – дротяників, попелиць, нематоди та слимаків.

