Комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ВР прийняти зміни до закону «Про медіа» у другому читанні
Комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ВР прийняти зміни до закону «Про медіа» у другому читанні

Комітет гуманітарної та інформаційної політики рекомендує ВР прийняти зміни до закону «Про медіа» у другому читанні

Комітет опрацював правки до другого читання.

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт №12111 «Про внесення змін до закону “Про медіа”» у другому читанні та в цілому. За таке рішення 23 квітня проголосували члени комітету.

«Ми відпрацювали професійно та результативно», — сказав голова комітету Микита Потураєв.

Представлятиме законопроєкт у парламенті співавторка, заступниця голови комітету з гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

Під час розгляду законопроєкту обговорювались поправки народної депутатки України Олени Кондратюк. Серед них була пропозиція змінити право на обов’язок Національної ради з питань телебачення та радіомовлення звертатись до платформ у разі порушення законодавства. Втім член регулятора Олександр Бурмагін просив депутатів залишити це правом: «Не всі платформи мають контактні дані. Якщо прописати це як обов’язок, то цим можна зловживати».

Ще одна поправка Олени Кондратюк стосувалась того, що медійний регулятор має відмовляти в реєстрації лінійних медіа, якщо вони не мають української доріжки і мовлять мовою держави-агресора.

Члени комітету проголосували за відхилення цих поправок. Сама Олена Кондратюк не була присутня на засіданні з поважних причин.  Поправки представляв її помічник Ярослав Деркач. Однак Микита Потураєв сказав, що депутатка має намір виносити ці поправки на голосування парламенту.

У жовтні 2024 року депутати зареєстрували законопроєкт №12111 про внесення змін до закону «Про медіа». За словами авторів закону, він спрямований на посилення незалежності та фінансування регулятора, уточнює порядок призначення та звільнення Верховною Радою членів Нацради, врегульовує процедури медіарегулювання та сприяє захисту інформаційного простору. Зміни також мають розв’язати суперечливі питання, які виникають при реєстрації та ліцензуванні. 

30 листопада 2024 року Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав законопроєкт та рекомендував Верховній Раді якнайшвидше ухвалити документ за основу та підготувати його до другого читання.

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader