/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F0b38788cf1c120d37d419c08d5aea6fb.jpg)
«Душити треба Крим в обіймах»: експерт розповів, як повернути півострів
Про це він розповів у своєму блозі.
На думку експерта, якщо США вже думають над тим, щоб визнати Крим російським, Кримську декларацію держсекретаря Помпео часів першої каденції Трампа можна покласти на одну полицю з Будапештським меморандумом. А взагалі, міркує він, багато років ми неправильно займалися питанням Криму, тож зараз і звучать такі заяви.
«Я мільйон разів говорив і до війни, і зараз повторюся, що ефективна модель повернення таких територій – не у платформах, не у піар-заходах. Ефективна модель повернення таких територій – це спочатку відновлення економічних зв'язків, тобто торгівля чим завгодно. Туди мали їхати всі українські товари – від молока та яєць до Roshen. Далі – забезпечення електроенергії. Тоді росія не будувала б енергетичні мости, можливо, і Кримський міст. І забезпечення водою», – пояснює Руслан Бортник.
До економічних контактів, продовжує він, можна було додати культурні, тобто це поїздки музичних колективів, фестивалі, соціальний зв'язок, разом із цим – ЗМІ, які вже могли би проштовхувати політичну ідею про те, що бути з Україною – краще. Адже нещодавно, нагадує експерт, були пропозиції провести референдум, і якби всі ці кроки були зроблені, він міг би відобразити проукраїнський настрій населення. Натомість, констатує він, наша влада обривала всі зв'язки з Кримом, і півострів став просто островом щодо України.
«З 2014 року дуже активно це робили, але й раніше також активно працювали в цьому напрямку. Душити треба Крим в обіймах, особливо коли сили в руках немає», - наголошує Руслан Бортник.
