Зеленський висловився про умову для переговорів з РФ, "визнання Криму російським" та зустріч з Трампом у Ватикані
Зеленський висловився про умову для переговорів з РФ, "визнання Криму російським" та зустріч з Трампом у Ватикані

Зеленський висловився про умову для переговорів з РФ, "визнання Криму російським" та зустріч з Трампом у Ватикані

Президент України Володимир Зеленський під час брифінгу 22 квітня 2025 року окреслив позицію щодо потенційних переговорів з Росією, територіальної цілісності та інших ключових питань зовнішньої політики.

Глава держави категорично відкинув можливість визнання окупації Криму Росією, підкресливши, що це суперечить Конституції України. "Не про що говорити — це поза нашою Конституцією. Це наша територія, територія народу України... Цього не буде", — наголосив Зеленський, коментуючи повідомлення про можливі компромісні пропозиції.

Щодо умов потенційних переговорів з Росією президент зазначив, що "якщо ми хочемо йти до завершення війни, першим кроком має бути безумовне припинення вогню". За його словами, лише після цього Україна готова до будь-якого формату перемовин.

"Якщо воно часткове, тоді ми готові до дзеркальних заходів. Якщо не б'ємо по енергетиці – не б'ємо по енергетиці у відповідь. Відповідно, якщо не йдуть удари далекобійною зброєю – Україна не використовує далекобійну зброю. Якщо ми готові до безумовного припинення вогню – тиша на морі, в небі, на фронті – Україна готова до відповідних кроків", – пояснив Зеленський.

Стосовно інформації про можливий контроль США над Запорізькою АЕС президент зауважив: "США не зможуть там працювати без України, на станції потрібен наш технічний склад". При цьому він додав, що спільне з США відновлення АЕС та заробіток на електроенергії міг би стати "нормальною історією", але офіційних пропозицій щодо цього не надходило.

Зеленський також підтвердив, що під час зустрічі в Лондоні обговорюватимуть лише питання, на які має мандат переговорна група, зокрема часткове або повне припинення вогню. Щодо членства в НАТО президент наголосив, що "ніхто, окрім країн НАТО, не має права накладати вето на вступ України до Альянсу".

Коментуючи стан угоди зі США про надра, президент повідомив, що наразі тривають юридичні консультації. "Юристи - обидві американські компанії. Правда, по різні сторони. Я відразу сказав, що ми візьмемо американську компанію, сильну компанію, яку підтримуватиме Білий дім, щоб нас потім ні в чому не звинуватили", – зазначив він.

Крім того, президент анонсував серію міжнародних зустрічей з лідерами країн G20 та високопосадовцями, зокрема з президентами Південної Африки, Польщі, Чехії, прем'єр-міністром Іспанії та представниками Франції, Великої Британії, Німеччини та США. Зеленський також заявив про готовність зустрітися з Дональдом Трампом під час його візиту до Ватикану.

Теги за темою
Володимир Зеленський
Джерело матеріала
loader
loader