Помийте руки і окропіть обличчя святою водою після кладовища: традиції і забобони у поминальні дні
Помийте руки і окропіть обличчя святою водою після кладовища: традиції і забобони у поминальні дні

Помийте руки і окропіть обличчя святою водою після кладовища: традиції і забобони у поминальні дні

Найпоширеніші традиції, заборони та забобони на поминальні дні

Після світлого свята Великодня настають поминальні дні. У цей час українці ходять на кладовища відвідати могили померлих родичів. З цією традицією пов’язано багато заборон та забобонів.

"Телеграф" розповість про звичаї, пов’язані з поминальними днями. Чому не варто нести на могили штучні квіти і як поводитися на кладовищі.

Традиції та забобони у поминальні дні

Традиційно напередодні поминальних днів українці ходять на кладовища прибирати могили покійних родичів. До Великодня люди намагаються упорядкувати місця поховання, прибрати пожовклу траву, посадити квіти та оновити вигляд могил.

А вже у поминальні дні йдуть на кладовища із сім’ями, зустрічаються з родичами, моляться за покійних у храмах. Часто на могили приносять пластикові квіти та вінки. Чому не варто це робити, ми вже розповідали.

Однією із застарілих традицій є застілля, яке влаштовують біля могил — з пасками, їжею і навіть алкоголем. При цьому священнослужителі закликають людей відмовитися від цієї традиції, адже вона не має нічого спільного з поминанням покійних. Принести частування можна до церкви або ж роздати милостиню нужденним, і зробити це потрібно щиро. Такий спосіб згадати близьких буде набагато духовнішим.

Фото: Getty Images

У народі вважається, що не можна брати маленьких дітей на кладовища. Також є забобони, згідно з якими не варто йти до могил у поминальні дні вагітним жінкам. Люди вірять, що в ці дні мертві зустрічаються з живими, тож майбутнім матусям нібито не варто з’являтися на кладовищах. Однак священики запевняють, що це лише забобони.

Вважається, що з місця поховання нічого не можна приносити додому. Тому їжу чи частування з могил краще віддати жебракам, а не нести додому. Також поганою прикметою вважається виливати чарку алкоголю на могилу родичів, адже ви можете образити пам’ять про них.

Після приходу додому з кладовища, перед тим як сісти за традиційну сімейну трапезу, помийте руки з милом, а обличчя тричі окропіть святою водою. Це радше народні забобони, проте миття рук точно не буде зайвим.

Раніше "Телеграф" розповідав про кладовище контрастів та білого котика на надгробку. Як виглядає стародавнє місце поховання євреїв на Житомирщині.

Джерело матеріала
loader
loader