Дніпропетровська обласна державна адміністрація уклала договір на 776 млн грн, замовивши реконструкцію Дніпропетровської обласної дитячої клiнiчної лiкарні у компанії «СК Стройінвест», яка була пов’язана з ексголовою Дніпропетровської ОДА Валентином Резніченком та його соратником і беззмінним консультантом ОПУ Юрієм Голиком.
«Незважаючи на політичне відсторонення Корбана і Резніченка, «Стройінвест» без конкуренції знову отримала мільйонний підряд. Очільник ОДА Сергій Лисак дозволяє цим схемам існувати», - пишуть «Наші гроші».
Згідно з проєктом угоди, цього року освоїти 5 млн грн. Основна частина реконструкції та, відповідно, витрати припадють на 2026-2027 роки.
Видання зазначає, що згідно з даними «Clarity project», ТОВ «СК Стройінвест» з 2016 року, тобто з моменту попереднього керівництва, отримало у Дніпропетровській області тендерів уже на 9,4 млрд грн.
І попри наявність кримінальних проваджень щодо колишніх власників компанії, фірма продовжує отримувати підряди в області по суті без конкуренції.
«Натяком на те, що фірма продовжує користуватись покровительством обладміністрації є те, що попри відсутність значних «заточок» в тендері на реконструкцію дитячої лікарні очікуваною вартістю 780 млн грн окрім «Стройінвесту» не з’явився жоден інший бажаючий поборотись за такий потужний підряд. І фірма забрала його з мізерною символічною знижкою 0,4%. Чомусь ніхто більше не захотів навіть потикатись на торги до Лисака, даючи йому можливість віддати підряд повязаній з попередниками фірмі з якнайбільшим відсотком маржі», - зазначає Юрій Ніколов.
Нагадаємо, що улітку 2022 року журналісти видання «Наші гроші» оприлюднили розслідування про виграні ТОВ «Будінвест інжиніринг» (колишня назва «СК Стройінвест») тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області на суму понад 1,5 млрд грн. Після цього НАБУ та САП відкрили кримінальне провадження. Справа мала попередню кваліфікацію за статтями 364 (зловживання владою і службовим становищем) і 209 (відмивання доходів) Кримінального кодексу України. Вона зачепила ключових персон у команді президента ексгубернатора Резніченка, колишнього заступника глави ОПУ Кирила Тимошенка та консультанта «Великого будівництва» Юрія Голика. Усі вони проходять у справі.
Протягом року двічі відбулися обшуки в будинку Голика. У ході другого у 2023 році обшуку НАБУ вилучило телефон у Голика. У травні 2024 року стало відомо про зливи інформації з НАБУ в рамках справи Резніченка/Голика, підтвердження яких було знайдено в телефоні Голика. Протягом тривалого часу він лежав заблокований. Процедуру розблокування проводили міжнародні партнери. Назад бюро одержало його наприкінці листопада минулого року. В ньому усі чати було вичищено, в розпорядженні детективів був лише кеш: понад 100 тисяч різних фото, відео й аудіофайлів. Водночас джерела ZN.UA повідомили, що Голик виїхав з України через систему «Шлях» із довідкою про інвалідність до Австрії. Повну історію, її витоки та можливі наслідки читайте у матеріалі Інни Ведернікової на ZN.UA «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП».
Як писала журналістка Тетяна Безрук у статті "Свій до свого по своє. Чи є перспектива у кримінальної справи Тимошенка/Голика/Резніченка?", якщо уважно пройти всіма етапами розвитку цієї справи, я то з'являється непевність у тому, що вона добіжить справжнього логічного кінця.