/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F7f071a9b53e1d8594e53d80bc7801cea.jpg)
Японські фонди розпродали облігації США на десятки мільярдів доларів
На початку квітня японські інвестори, зокрема банки та пенсійні фонди, масово позбувалися іноземних облігацій. Згідно з попередніми даними Міністерства фінансів Японії, було продано понад 20 мільярдів доларів таких активів. Це одна з найбільших хвиль розпродажів з 2005 року.
Причиною такого кроку стали нестабільність на фінансових ринках і різкі коливання на тлі нових тарифів, оголошених президентом США Дональдом Трампом 2 квітня. За тиждень до 4 квітня японські інвестори вивели з іноземних боргових інструментів 17,5 мільярда доларів, а ще 3,6 мільярда — упродовж наступного тижня.
Аналітики вважають, що значна частина розпродажів стосувалася саме американських держоблігацій і паперів агентств США, гарантованих урядом. Японія залишається найбільшим зовнішнім утримувачем боргових зобов’язань Сполучених Штатів з портфелем у понад 1,1 трильйона доларів. Тому її дії уважно відстежуються на глобальному фінансовому ринку.
На рішенні японських фондів також позначилось різке падіння індексу S&P 500 на 12% у перші чотири торгові дні після оголошення нових мит. Крім того, прибутковість 10-річних облігацій США зросла до рівня, найвищого з 2001 року. Це змусило багатьох інвесторів переглянути свої портфелі.
Ймовірно, пенсійні фонди продавали активи для підтримки балансу портфелів, враховуючи падіння цін на акції. Частина продажів також пов’язана з хеджуванням через стратегії, які включають позики за низькими ставками в Японії для інвестування в активи з вищим доходом за кордоном.
Попри обсяги розпродажів, експерти зазначають, що для ринку облігацій США, який має обіг близько трильйона доларів на день, ці дії не становлять суттєвої загрози. Аналітики Moody’s вважають, що нинішня ситуація більше відображає настрої інвесторів, ніж серйозні зміни в довгостроковій структурі ринку.

