/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fa17f0517027abf8e5cd2665bd82070da.jpg)
Долар чи євро: у якій валюті краще зберігати заощадження у 2025 році
Коливання долара відносно євро з початку лютого – це наслідки дій та намірів адміністрації президента США.
Що на тлі цих подій треба знати українцям, які зберігають заощадження у валюті, розповів експерт Олександр Крамаренко в ефірі "Українського радіо".
На думку експерта, на даний момент на ринку валют нічого страшного не відбувається, а коливання спостерігатимуться й надалі. Українцям, які зберігають заощадження у валюті, він дав пораду визначитись, де і на які цілі витрачатимуться кошти.
"Потрібно мати на увазі, що коливання будуть. Якщо заощаджуєте кошти у валюті, ви маєте думати про те, в якій саме валюті їх потім витрачатимете", - заявив Олександр Крамаренко.
Так, якщо людина планує щось витрачати в Європі, то гроші на ці цілі краще зберігати у євро. Якщо ж є плани купувати нерухомість, то краще долар. Експерт наголосив, що найближчим роком в Україні навряд чи зміниться традиція вираховувати вартість нерухомості в доларах.
"Більшість торговельних контрактів у світі поки що відбуваються в доларах. І Нацбанк близько 80% своїх резервів також тримає в доларах. На це важливо зважити", - додав Олександр Крамаренко.
Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, долар падає, євро зростає: куди вигідно вкладати гроші в умовах валютних коливань.
Крім того, інформаційний портал "Знай" повідомляв, не долар і не євро: експерт порадив, куди вкладати кошти, щоб швидко розбагатіти.
