Частка американців, які вважають Росію ворогом, опустилася до найнижчого рівня
Частка американців, які вважають Росію ворогом, впала до найнижчого рівня з моменту початку її повномасштабної агресії проти України. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на The Washington Post.
Згідно з опитуванням Pew Research Center, частка американців, які вважають Росію «ворогом», впала до 50% з 61% у квітні 2024 року та 70% у березні 2022 року, одразу після початку великої війни.
Пом'якшення ставлення до Росії було набагато різкішим серед виборців-республіканців: 40% назвали Росію ворогом, порівняно з 58% минулого року і 69% в березні 2022 року. Тридцять чотири відсотки американців загалом тепер називають Росію конкурентом Сполучених Штатів, тоді як лише 9% сказали, що вона є партнером.
Показник у 40% наближає республіканців до ставлення до Росії до її вторгнення в Україну. У січні 2022 року 39% республіканців розглядали Росію як ворога. Частка республіканців, які розглядають Росію як «партнера», зросла вище рівня до вторгнення до 12%.
Зазначається, що зсув значною мірою пов'язаний з еволюцією поглядів серед республіканців на тлі різких змін у політиці та дипломатії США щодо Росії та України за часів президента Дональда Трампа.
Повідомляється, що демократи набагато частіше висловлювали довіру Зеленському, ніж республіканці: 70% проти 30%. Загалом, довіра американців до Путіна залишається низькою: лише 12% дорослого населення США висловили «певну» впевненість у тому, що він «зробить правильні речі щодо світових справ».
Більшість же американців – 57% – зовсім не довіряють Путіну, тоді як приблизно половина американців – 49% – «мають велику або деяку впевненість у здатності Зеленського робити правильні речі».
Близько 47% американців вкрай або дуже стурбовані вторгненням Росії в інші країни, а 43% стурбовані тим, що Росія переможе і захопить Україну. За останні місяці республіканці стали менш стурбованими з обох питань, а демократи – більше.

