З початку 2025 року ЦПД зафіксував 191 інформаційну операцію Росії, здійснену за допомогою ШІ
Від початку 2025 року Центр протидії дезінформації (ЦПД) зафіксував 191 інформаційну операцію Росії, здійснену з використанням продуктів штучного інтелекту. Про це ЦПД повідомив у своєму телеграм-каналі.
Охоплення становить щонайменше 84,5 млн переглядів. Серед зафіксованих продуктів ШІ:
- діпфейк (46 операцій);
- частковий діпфейк (24 операції);
- сфальсифіковані кепшн-відео (55 операцій);
- ШІ-зображення військових чи їхніх родичів (38 операцій);
- ШІ-контент для підсилення емоційного ефекту повідомлень (32 операції);
- чатботи (порахувати кількість операцій неможливо).
«Інформаційна складова війни постійно змінюється — ворог хоче отримати нові ефективніші способи впливати на громадську думку, тож роль штучного інтелекту в інформаційних операціях рф поступово зростає», — зазначили в ЦПД.
Нагадаємо, 15 квітня Центр протидії дезінформації повідомив, що розпочав офіційну співпрацю з адміністрацією TikTok задля протидії розвитку російської пропаганди в їхній соцмережі. Перед цим, у березні 2024 року, центр оприлюднив список тікток-каналів, які поширюють російську дезінформацію.
Раніше дослідницька організація NewsGuard повідомляла, що російська дезінформаційна мережа новин Pravda змушує чатботи зі штучним інтелектом зі всього світу повторювати кремлівську пропаганду. За даними дослідження, 10 провідних чатботів зі штучним інтелектом у 33% випадків повторювали неправдиві наративи, поширені Pravda.
Фото: ЦНС
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.

