Україна представила на виставці у Японії видання друкарні «Фактор-Друк»
Національний павільйон України на всесвітній виставці EXPO 2025 в Осаці представив видання харківської друкарні «Фактор-Друк», яка відновила роботу після російського ракетного удару 23 травня 2024 року.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
Повідомляється, що у виданні зібрані 20 історій українського бізнесу, який, попри війну, руйнування та релокацію, продовжує працювати і створювати робочі місця в Україні. Серед героїв — підприємства з Краматорська, Покровська, Нікополя, Гуляйполя, Харківщини та інших регіонів.
«Це видання, як і загалом павільйон України на EXPO 2025, розповідає світові про нашу силу та цінності. Український бізнес продовжує працювати попри надскладні обставини. І навіть саме по собі "Фактор Друк" є прикладом цієї стійкості. Ми горді, що можемо розповісти історії таких українських підприємців на таку велику аудиторію, адже цьогоріч очікується, що Expo2025 відвідає 23 мільйонів людей», — наголосила перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко.
Видання створене у партнерстві з Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні і є одним із перших продуктів, які «Фактор-Друк» виготовив повністю власними силами після знищення частини виробництва.
У міністерстві зауважують, що до війни «Фактор-Друк» друкував близько 40% українських шкільних підручників та іншу літературу, але після руйнування палітурного цеху працював лише частково. На початку 2025 року друкарня повністю відновила свою роботу, зокрема завдяки допомозі американського філантропа Говарда Баффета.
Серед підприємств, представлених у виданні, «Інтерпайп Ніко Тьюб», який продовжує працювати в Нікополі попри постійну загрозу обстрілів. Підприємства «Д Лайт» та UBC Group були змушені релокуватися з Харківщини, але змогли відновити свою діяльність на нових локаціях. Компанія Delta Food переїхала з Гуляйполя, а Ecosoft відновилася після значних руйнувань.
Пізніше Харківська обласна прокуратура повідомила, що на підприємстві загинуло семеро людей, ще 16 — травмовані. Наступного дня правоохоронці встановили особи всіх загиблих унаслідок атаки.
Внаслідок обстрілу в типографії «Фактор-Друк» згоріли 50 тисяч книжок. Власник друкарні Сергій Політучий заявив, що через ракетний удар по «Фактор-Друку» потужність видавничого ринку в Україні може скоротитися на 40%.
Міжнародний фонд «Відродження» оголосив, що надасть видавництву Vivat терміновий грант для допомоги після російського обстрілу.
Президент Володимир Зеленський пообіцяв, що держава знайде гроші для відновлення друкарні «Фактор-Друк».
У День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова оприлюднила на своїй фейсбук-сторінці імена семи працівників друкарні «Фактор-Друк», які загинули внаслідок російського удару по Харкову 23 травня.
Фото: пресслужба Міністерства економіки України
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
