/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F696f24dca2ad85abc2b6d46c5e8cb36a.jpg)
Україна може повернути ядерний статус за чотири роки: в РФ здивували заявою
Коротко:
Якщо припустити, що Україна не зіткнеться з політичними або зовнішніми перешкодами, вона зможе відновити власний ядерний арсенал вже протягом чотирьох років. Так заявив Павло Подвиг, фахівець з питань ядерної зброї з Росії в розмові з "Радіо Свобода".
Експерт порівнює можливу українську програму з історичними прикладами. Наприклад, СРСР створив ядерну бомбу за чотири роки — від старту програми до першого випробування. Подібний термін був і в США з їхнім "Проєктом Мангеттен".
За словами Подвига, для виготовлення бомби Україна теоретично може використовувати два варіанти: збагачений уран або плутоній. Однак другий шлях — через плутоній — є більш реалістичним для українських умов.
Адже для збагачення урану потрібна складна інфраструктура, тоді як плутоній утворюється в реакторах, хоча й потребує спеціального виробництва для виділення.
"Загалом чотири роки — цілком реальна для України цифра", — вважає керівник проєкту "Ядерне озброєння Росії".
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fd5aacbfc3e5497e2d8cee5a46cce8a05.jpg)
Хоча на сьогодні Україна не має необхідного типу реактора для плутонію, експерт наголошує, що побудувати такий реактор технічно простіше, ніж створити всю інфраструктуру для збагачення урану.
З технічної точки зору, якщо відкинути політичні фактори, Україна здатна створити необхідні об’єкти для роботи з плутонієм і вийти на рівень ядерної держави за лічені роки.
Ядерна зброя в Україні – останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, колишній міністр екології, лідер Української народної партії та депутат кількох скликань Юрій Костенко, який був залучений до процесу відмови України від ядерного арсеналу, розповів, які держави найбільш наполегливо вимагали цього від Києва.
Крім того, Костенко висловив свою думку щодо можливості створення "ядерного щита" для України, а також підкреслив, що Євросоюз нарешті усвідомив свою роль у гарантуванні безпеки. Він також зауважив, що гарантії ядерного захисту від США не є непорушними і можуть бути скасовані в будь-який момент.
Також він розказав, чому США змінили позицію щодо ядерної зброї України в 90-х. Не секрет, що після розпаду СРСР Сполучені Штати опинилися перед складним вибором щодо ядерної зброї на території України.
Більше важливих новин:
Радіо Свобода
Інтернет-видання і радіостанція, що позиціонує себе як приватний некомерційний інформаційно-новинний засіб масової інформації. Фінансується Конгресом США. Її загальна аудиторія становить 35 млн слухачів. Робота українського відділу Радіо Свобода розпочалася у квітні 1954 року.

