/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe458fce49c3bdc4565af0ab399c7e4cc.jpg)
У Кремлі задоволені позицією США, що Україна не вступить до НАТО
Про це він сказав журналістам у понеділок, передає Укрінформ із посиланням на Reuters.
«Я не хочу зараз давати жодних коментарів, особливо щодо часових рамок. Президент Путін і російська сторона залишаються відкритими для пошуку мирного врегулювання. Ми продовжуємо працювати з американською стороною і, звичайно, сподіваємося, що ця робота дасть результати», - сказав Пєсков.
Він додав, що «робота з пошуку мирного врегулювання не може і не повинна проходити публічно».
Також речник Кремля заявив, що позиція адміністрації президента США Дональда Трампа щодо виключення членства України в НАТО«задовольняє Москву».
«Ми чули з Вашингтона на різних рівнях, що членство України в НАТО виключено. Звичайно, це те, що викликає наше задоволення і збігається з нашою позицією», - заявив Пєсков.
Він додав, що членство України в очолюваному США альянсі нібито «становитиме загрозу національним інтересам Російської Федерації. І, власне, це одна з першопричин цього конфлікту».
Як повідомляв Укрінформ, президент США Дональд Трамп висловив сподівання, що Росія та Україна вже цього тижня «укладуть угоду» й почнуть «вести бізнес» зі Штатами.
У пʼятницю віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що Сполучені Штати «оптимістично налаштовані» щодо можливості досягнення миру в Україні.
Видання Wall Street Journal із посиланням на неназваних американських посадовців повідомляло, що Сполучені Штати цього тижня чекатимуть від України відповіді на ідеї адміністрації президента Дональда Трампа щодо того, як покласти край війні. Американці пропонують Україні визнати окупацію Криму та відмовитися від вступу до НАТО.
Президент Зеленський раніше зазначав, що США нині не готові говорити про вступ України до НАТО, відповідно Україна потребуватиме вдвічі більше бойових бригад.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв у березні, що союзники на саміті у Вашингтоні підтвердили незворотність шляху України до НАТО, але вони ніколи не говорили, що вступ має розглядатися як частина мирної угоди. Наразі, на думку США, Україна не має отримати членство в НАТО в рамках мирної угоди, але це може змінитися.

