Перший тиждень після Великодня: що не можна робити у Світлу седмицю
Перший тиждень після Великодня: що не можна робити у Світлу седмицю

Перший тиждень після Великодня: що не можна робити у Світлу седмицю

Що можна робити 21 квітня. Суворі заборони і прикмети, які притягнуть до вас щастя і здоров'я.

Що можна дізнатися:

В Україні розпочався перший Світлий тиждень після великого свята Великодня. З 21 по 27 квітня церква відзначає Світлу седмицю 2025 року. Перший понеділок після Великодня називають Поливальним понеділком. Главред розповів, що можна і не можна робити в цей період.

Що не можна робити у Світлу седмицю

1. Не можна у Світлу седмицю сумувати за померлими. У цей період можна згадувати їх, говорити про них, але сумувати не можна.

2. Не можна у Світлу седмицю проводити панахиди та обряди вінчання. Але якщо ви хочете охрестити дитину, то на цей обряд заборона не поширюється.

3. Не можна у Світлу седмицю дотримуватися посту. Він уже закінчився і можна їсти будь-яку їжу.

Поливальний понеділок 21 квітня

Цього дня заведено ходити в гості. Якщо ви прийшли до рідних, то першим потрібно зайти чоловікові. Із собою варто взяти паски, великодні яйця. Також можна подарувати символічні подарунки.

У наших предків був цікавий звичай. Понеділок називається поливальним, бо раніше хлопці поливали дівчат водою. Потім їм дарували крашанки.

Вівторок Світлого тижня 22 квітня

У Світлий вівторок також можна ходити в гості. Цього дня вже немає різниці в тому, хто перший зайде до хати. Цей вівторок ще називають "хороводницею". Раніше дівчата водили хороводи, тому день так і називається.

Середа Світлого тижня 23 квітня

Цього дня можна влаштовувати гуляння і голосно веселитися. Молоді люди гуляли великими компаніями і продовжували водити хороводи.

Четвер Світлого тижня 24 квітня

Цього дня свято Великодня досягає загробного світу. У Світлий четвер навіть душі померлих можуть приєднатися до святкування з живими родичами.

Однак цього дня потрібно присвятити час не гулянням, а прибиранню могил на кладовищах напередодні Проводів. Також у Світлий четвер можна влаштовувати оглядини, доглядати собі наречених.

П'ятниця Світлого тижня 25 квітня

Цього дня церква влаштовує свято ікони Божої Матері "Живоносне джерело". У храмах здійснюють мале водосвяття. Цього дня дівчатам потрібно вмитися крижаною водою. Вважається, що завдяки цьому вони залишаться здоровими і красивими.

Субота Світлого тижня 26 квітня

Цю суботу потрібно провести весело, гамірно і щасливо. Також можна ходити в гості, відвідувати родичів і відпочивати. Цього дня вже можна повертатися до домашніх справ, займатися прибиранням, пранням і готуванням.

Неділя Світлого тижня 27 квітня

Цей день називають Краскою гіркою або Радоницькою. Це перший день поминального тижня. Цього дня можна піти на цвинтар і запалити свічки, принести квіти та частування. Також можна помолитися за упокій покійних родичів.

Вас також зацікавить:

Що варто враховувати читачеві

Цей матеріал - ознайомчого характеру, його не слід сприймати як вказівку до дії або абсолютну істину. Астрологія, ворожіння, екстрасенсорика, тарологія, мольфарство, феншуй і нумерологія не є академічними науками, їхні положення та твердження не можна перевірити чи підтвердити науковими методами. Це ж стосується різних тестів, характеристики людини за ім'ям і подібного. Крім того, прогнози та гороскопи не завжди збуваються, а збіги можуть бути випадковими.

Джерело матеріала
loader
loader