/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F0d3fef01ae9f3ae0de08ef93e1c99759.jpg)
Новий метод відновлення зору дає змогу бачити колір, якому у природі немає аналогів
Команда науковців Каліфорнійського університету розробили метод, що дозволяє людському оку сприймати колір, якому немає аналогів у природі — оло.
Результати дослідження були опубліковані в журналі Science Advances.
Оло як новий візуальний вимір
Для стимуляції сітківки дослідники використали інноваційну техніку Oz. Це дало змогу п’яти учасникам експерименту побачити винятково насичений синьо-зелений колір, який у природі не існує. Його назвали оло.
— Основною метою нашого дослідження є програмований контроль над кожним фоторецептором у сітківці, — зазначив Джеймс Фонг, один з авторів дослідження.
Як проводили експеримент
Щоб дізнатися, які процеси відбуваються у мозку, було створено детальні карти сітківки кожного користувача за допомогою оптичної когерентної томографії з адаптивною оптикою (AO-OCT).
Учасники спостерігали за дисплеєм з маленьким квадратом у центрі, фокусуючи погляд трохи вбік для активації периферійного зору. Система компенсувала незначні рухи очей, забезпечуючи точне націлювання лазерів на заплановані колбочки.
Учасники, які взяли участь в експерименті, спостерігали за дисплеєм з маленьким квадратом у центрі, а система компенсувала рухи очей, забезпечуючи точне націлювання лазерів на заплановані колбочки.
Завдяки новому методу стимуляції сітківки дослідники мали змогу проаналізувати специфічні фоторецепторні клітини (колбочки), що відповідають за сприйняття червоного, зеленого та синього світла.
Попри те, що нова технологія має певні обмеження через необхідність спеціальних лазерів і оптики, у подальшому це допоможе компенсувати дефекти зору, як-от дальтонізм, тетрахромність (підвищена чутливість до кольорів) та лікувати хвороби очей.

