/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F7c5491399ddfa682b436bb838f4afcfd.jpg)
Молодь масово переселяється в готелі: навіщо вони це роблять
У Китаї все більше молодих людей вважають за краще жити в готелях на постійній основі. Готелі пропонують усе необхідне за ті самі або менші гроші, що й власники орендованого житла.
Про це пише Oddity Central.
У Китаї набирає популярності нова тенденція: дедалі більше молодих людей обирають постійне проживання в готелях замість оренди житла. Причинами для цього послужили економія грошей, відсутність проблем з орендодавцями і повне позбавлення від побутових клопотів.
24-річний кіберспортсмен Ху Вейвей розповів виданню Sixth Tone, що жити в готелі для нього — це спосіб уникнути соціальної тривожності та постійних стресів від взаємодії з господарями орендованих квартир. За 2500 юанів (приблизно 9700 гривень) на місяць він отримує житло, що повністю обслуговується, з включеними комунальними послугами, щоденним прибиранням і зручним розташуванням.
"Мені не потрібно платити депозит, укладати сумнівні договори або бігати по магазинах. Кондиціонер працює цілодобово, прибирання включено, а поруч усе, що потрібно — метро, їжа, магазини", — зазначає Ху.
Схожої позиції дотримується і 22-річна студентка Тан Мяомяо. За її словами, короткострокове проживання в готелі позбавляє від переплат агентствам і супроводжується несподівано теплим ставленням: персонал готує пельмені до свят і пам'ятає, що вона віддає перевагу на сніданок локшині.
Експерти зазначають, що хвиля інтересу до такого стилю життя почалася під час пандемії COVID-19, коли готелі адаптували бізнес-модель під довгострокове проживання. Доцент кафедри туризму Шанхайського університету Фудань Ву Бен вважає, що для готелів це вигідно: постояльці менше скаржаться, а номери завантажені навіть поза туристичним сезоном.
Навіть проживання в елітних готелях, наприклад у Marriott Shanghai за 10 000 юанів (близько 38 700 гривень), може виявитися вигідним, якщо врахувати економію на паркуванні, комфорті та додаткових послугах, включно зі спортзалом і бонусами для постійних гостей.
Раніше Фокус повідомляв, що пара продала майже все майно, щоб жити на круїзних лайнерах. Подружжя знайшло спосіб жити мрією і при цьому економити. Моніка і Джорелл продали майже все майно і перебралися на круїзний лайнер, стверджуючи, що морські подорожі обходяться їм дешевше, ніж життя на суші.
Також стало відомо, що подружжя виставило на продаж будинок за 3 млн фунтів, який отримало безплатно. Мешканка Шотландії Рейчел Рейд, яка виграла розкішний особняк у Сурреї (Англія), знизила ціну, так і не дочекавшись покупця.

