Кожен iPhone є мішенню для злодіїв, але є шлях забезпечення незламності
Кожен iPhone є мішенню для злодіїв, але є шлях забезпечення незламності

Кожен iPhone є мішенню для злодіїв, але є шлях забезпечення незламності

Якщо вам пощастить, викрадення iPhone призведе лише до тимчасового головного болю. Але це не для всіх.

Деяким людям доводилося мати справу з серйозними фінансовими втратами, крадіжкою особистих даних і втратою особистих даних за роки. Майкл Метьюз, який подає до суду на Apple через доступ до його даних, стверджує, що викрадення його iPhone і приховування Apple файлів, що зберігаються в його обліковому записі iCloud, означали кінець його консалтингового бізнесу.

Це не обов'язково маєте бути ви. Прийнявши кілька запобіжних заходів, ви можете значно зменшити наслідки втрати або викрадення iPhone. І для виконання більшості цих порад знадобиться лише кілька хвилин.

Ось що вам слід обов’язково робити, поки у вас ще є ваш iPhone, і про що слід пам’ятати, якщо його коли-небудь вкрадуть.

До крадіжки

Увімкніть захист від викраденого пристрою. Apple знає, що iPhone є основною мішенню для злодіїв, і створила програмні інструменти, як-от Stolen Device Protection, щоб ускладнити злодіям завдання шкоди вашим даним і обліковим записам.

Якщо ваш iPhone знаходиться не вдома чи на роботі, захист від викраденого пристрою блокує паролі та кредитні картки за скануванням Face ID і змушує вас чекати годину, щоб змінити пароль облікового запису Apple.

За власним визнанням Apple, Stolen Device Protection не втримає злодіїв назавжди — але ця функція може купити вам ще принаймні кілька хвилин, щоб заблокувати свій iPhone, якщо хтось втече з ним. Щоб увімкнути його, переконайтеся, що ваш iPhone оновлено, і відкрийте програму «Налаштування». Потім натисніть опцію «Ідентифікатор обличчя та пароль», знайдіть опцію «Захист від викраденого пристрою» та почніть її налаштування.

Переосмисліть свою безпеку. Щоб увімкнути захист від викрадених пристроїв, ви повинні ввімкнути Face ID, що в будь-якому випадку є хорошою ідеєю — більше методів автентифікації означають більше перешкод для злодіїв. (Якщо ви хвилювалися, ваші біометричні дані зашифровані й ніколи не залишають ваш телефон.) Але ви також можете переосмислити, як ще можна розблокувати телефон, особливо якщо ви все ще використовуєте пароль із лише чотирьох цифр.

За замовчуванням Apple рекомендує встановлювати код доступу щонайменше з шести цифр. Однак для додаткового захисту ви можете створити спеціальний числовий код, який містить будь-яку кількість цифр, або повномасштабний буквено-цифровий пароль.

Заблокуйте ключові програми. У деяких випадках жертви повідомляли, що злодії отримували доступ до банківських та інших рахунків, оскільки вони все ще входили в певні програми та веб-сайти. Щоб ускладнити доступ злочинців до цієї інформації, ви можете змусити програми, які містять ваші конфіденційні дані, вимагати перевірку Face ID перед їх відкриттям.

Для цього натисніть і утримуйте піктограму програми на головному екрані або в бібліотеці програм, а потім торкніться «Вимагати Face ID».

Не просто використовуйте резервні копії iCloud. Якщо злодій має особливу мотивацію — або особливо жорстокий — він може використати вбудовані функції iPhone, як-от ключі відновлення, щоб повністю заблокувати вам доступ до облікового запису Apple. Але є один простий спосіб уникнути цього: створіть резервну копію даних локально, а не лише в хмарі.

Підключіть iPhone до комп’ютера та скористайтеся iTunes (Windows) або Finder (Mac), щоб переглянути налаштування iPhone. Потім позначте опцію для резервного копіювання даних вашого iPhone на комп’ютер. Коли це буде зроблено, він зберігатиме копію своїх даних на вашому комп’ютері щоразу, коли його буде під’єднано. Якщо ви хочете, ви можете повернутися до резервних копій iCloud після того, як ви збережете одну локально.

Зазвичай ви не можете відкрити ці файли резервної копії iPhone, щоб побачити, що всередині, тому цей процес здебільшого корисний, якщо ваш iPhone викрадуть і вам потрібно налаштувати заміну. Якщо ви хочете зберегти копію всіх даних, пов’язаних із вашим обліковим записом Apple, щоб ви могли їх переглянути, відвідайте privacy.apple.com , увійдіть і виберіть, які дані ви хочете завантажити. (Ми рекомендуємо все це, якщо на вашому комп’ютері достатньо пам’яті.)

Після крадіжки

Повернутися до меню

Увімкніть режим втрати якомога швидше. Вашим першим інстинктом може бути подати заяву в поліцію, і ви повинні, але не доки ви не заблокуєте свій iPhone.

Якщо можливо, позичте телефон друга або знайдіть надійний комп’ютер, запустіть веб-браузер і відвідайте icloud.com/find . Увійшовши в систему, ви зможете побачити, де знаходяться всі ваші пристрої Apple. Знайдіть той, який вкрали, і позначте його як «Втрачений». Якщо ви дотримувалися наших порад і ввімкнули захист від викрадених пристроїв, увімкнувши Lost Mode, ніхто не зможе отримати доступ до вашого телефону без сканування Face ID — навіть злодії, які з’ясували ваш пароль.

Подумайте про його видалення. Якщо ви старанно створювали резервні копії, можливо, ви захочете віддалено очистити свій телефон, коли відчуєте, що не повернете його найближчим часом. Ви можете зробити це, відвідавши icloud.com/find , як і для ввімкнення режиму втрати, і натиснувши кнопку «Стерти».

Без робочого телефону ви почуватиметеся невдало, але швидке прийняття цього рішення може допомогти скасувати доступ злодія до ваших даних і не дати їм потрапити в інші ваші облікові записи. Ви все одно зможете бачити місцеперебування телефону після того, як ви стерли його, доки не видалите пристрій зі свого облікового запису Apple.

Будьте уважні щодо шахрайських повідомлень. Це не рідкість, коли жертви крадіжки iPhone отримують наступні текстові повідомлення з проханням натиснути посилання або вимкнути такі функції, як Find My.

Якщо ви коли-небудь отримаєте такий, ігноруйте його: це, швидше за все, спроба отримати більше ваших даних або привести ваш старий iPhone у стан, який полегшить його продаж. У разі повідомлення, яке виглядає так, ніби воно дійсно може бути законним, зв’яжіться зі службою підтримки Apple для перевірки правильності.

Джерело матеріала
loader
loader