/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F5d8af394cf64a52f315c57929b814f8a.jpg)
Китайські розробники представили новий літак дальнього радіолокаційного виявлення KJ-500
Китай уперше за межами Азії залучив свій сучасний літак дальнього радіолокаційного виявлення й управління KJ-500 до міжнародних навчань, які проходять у Єгипті. Участь авіаційної платформи у спільних навчаннях з єгипетськими військовими ознаменувала розширення операційної присутності Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) та демонстрацію готовності до стратегічної взаємодії на глобальному рівні.
KJ-500 розроблений на базі транспортного літака Y-9 і оснащений фазованою антенною решіткою з оглядом на 360 градусів. Він виконує функції летючого центру управління — здатний одночасно відстежувати повітряні та надводні цілі, забезпечувати координацію бойових дій і передавати дані в реальному часі. Екіпаж із десяти осіб виконує завдання з розвідки, ідентифікації та командування.
Політ KJ-500 до Єгипту проходив через авіабазу Мінхад в ОАЕ, а кінцевим пунктом призначення стала база Бені-Суейф, куди літак прибув орієнтовно 13−14 квітня. До складу китайського контингенту увійшли також винищувачі J-10C та J-10S, літаки-заправники YU-20 та допоміжні гелікоптери.
Навчання під назвою «Eagles of Civilization 2025» триватимуть із середини квітня до початку травня. У програму включено планування повітряних боїв, спільні польоти, теоретичні брифінги та практичні повітряні маневри. З єгипетського боку залучено винищувачі МіГ-29. Залучення KJ-500 і YU-20 дозволяє Китаю тренувати мережеву взаємодію та відпрацьовувати далекі місії в рамках нових військових доктрин.
Розгортання KJ-500 на Близькому Сході не лише демонструє технічні можливості Китаю, а й підкреслює його прагнення до розширення глобального військового партнерства. Цей крок також свідчить про зростаючу роль Китаю як постачальника високотехнологічних оборонних рішень і зміну геополітичного балансу в регіоні, традиційно орієнтованому на Захід і Росію.

