У неділю, 20 квітня 2025 року, Папа Франциск провів коротку приватну зустріч із заступником президента США Джеймсом Девідом Венсом. Як повідомляє пресслужба Ватикану, розмова, що відбулася у резиденції Святішого Отця — «Домі святої Марти», тривала лише кілька хвилин і була приурочена до обміну великодніми привітаннями.
У цей же день, у світле свято Воскресіння Христового, з лоджії собору Святого Петра пролунало традиційне звернення Папи до вірян. Великоднє послання «Urbi et Orbi» зачитав архієпископ Дієґо Равеллі, церемоніймейстер Папських богослужінь, у присутності Понтифіка. Після цього Папа Франциск уділив благословення «місту і світові», закликавши всіх знову повірити, що надія на мир – реальна.
У своєму посланні він висловив глибоку солідарність із християнами та усім населенням Ізраїлю й Палестини, закликавши припинити воєнні дії, звільнити заручників і надати гуманітарну допомогу тим, хто цього вкрай потребує. Особливу увагу Папа приділив трагічній ситуації в Газі, де, за його словами, конфлікт призводить до численних жертв і нестерпних умов для мирного життя.
Святіший Отець згадав і християнські громади Лівану та Сирії, які прагнуть миру й стабільності, закликавши Церкву підтримувати їх молитвою. Окремо він звернувся до жителів Ємену, які вже тривалий час потерпають від війни та гуманітарної кризи.
Не залишилась поза увагою й Україна. Папа Франциск побажав їй справедливого та тривалого миру, наголосивши на важливості зусиль усіх сторін, щоб завершити війну. Також у своєму зверненні він підкреслив важливість укладення мирної угоди між Вірменією та Азербайджаном і висловив сподівання на примирення у Південному Кавказі.
Понтифік закликав до миру на Західних Балканах, до зменшення напруги і підтримки діалогу між країнами регіону. Особливу турботу він висловив народам Африки — Конго, Судану, Південного Судану, а також регіонам Сахелю, Африканського Рогу та Великих озер, де тривають конфлікти, а віруючі зазнають переслідувань.
«Без свободи віросповідання, совісті та слова мир неможливий», — наголосив Папа Франциск. Він застеріг проти гонки озброєнь і закликав до глобального роззброєння, солідарності й турботи про найбільш вразливих. «Підтримка розвитку — це справжня зброя миру», — зазначив Понтифік, звертаючись до лідерів держав.
Папа також нагадав про важливість дотримання принципу гуманності у світі, який страждає від воєн і насильства. Він засудив атаки на цивільних, школи, лікарні та гуманітарних працівників, закликавши не забувати, що за кожною трагедією стоїть людське життя.
На завершення, Понтифік побажав, щоб цей Великдень став нагодою для звільнення військовополонених та політичних в’язнів, особливо в ювілейному для Церкви році.
Нагадаємо, 19 квітня в Україну з російського полону повернулися 277 заисників.