/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F341d43829a4b4fe4ba15de3c903e4c54.jpg)
ГУР про підготовку до передвеликоднього обміну полоненими: Терміни кілька разів зсувалися
Передвеликодній обмін військовополоненими, який став одним із найбільших за період повномасштабного вторгнення, довго готували і кілька разів переносили.
Про це розповів представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону Єдині новини.
Як готувався передвеликодній обмін військовополоненими
За словами Юсова, це був уже 63-й обмін від початку повномасштабного вторгнення. І він став одним із найбільших – вдалося повернути 276 захисників і одну захисницю.
– Цей обмін готувався довго, терміни кілька разів зсувалися. Але, безумовно, і Воскресіння Христове, і Великдень були додатковим чинником, щоб цей обмін відбувся… Дійсно 276 захисників і одна захисниця – це дуже хороші новини, дуже хороший результат. І символ того, що не можна складати руки, треба далі працювати. Далі ще багато українських родин чекають на повернення своїх рідних, і військових, і цивільних, і робота ведеться, – розповів представник ГУР.
Юсов зазначив, що процес повернення полонених складний і не припиняється за будь-яких обставин. Координаційний штаб під керівництвом генерала Буданова, за дорученням президента Зеленського, ефективно продовжує цю роботу, і результат уже видно.
За його словами, серед тих, кого вдалося повернути, є тяжкохворі та тяжкопоранені, які мають повертатися в першу чергу.
– Наслідки важких поранень, бойових травм, запущені хвороби і багато інших речей, які вкупі із часто браком належного медичного обслуговування, забезпечення, стресом, звичайно, дають свої ускладнення. Полон – це страшно. Хорошого полону не буває, а коли ми говоримо про державу-агресора, то часто і масово є свідчення про порушення утримань наших військовополонених і порушення їхніх прав під час перебування, – розповів представник ГУР.

